درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

درباره دبی

درباره دبی

دبی از دو حرف “د” و “با” تشکیل شده که به معنی یک ملخ کوچک قلب از اینکه بال در آورد است و کم کم از کلمه دبا به دبی تبدیل شده است. مساحت این امارت ۳۸۸۵ کیلومتر مربع، بعد از ابوظبی دومین امارت بزرگ می باشد. مرکز آن که شهر دبی است، در کنار خور دبی گسترش یافته است ولی اکنون شهر در امتداد خط ساحلی و در جهت جنوب غربی به سمت ابوظبی در حال گسترش می باشد. خور دبی با طولی برابر ۱۵ کیلومتر تنها ۵۰۰ متر عرض دارد. یک تونل ارتباط بین دو طرف خور را فراهم میسازد. این خور شهر را به دو بخش “دیره” در شمال و “بردبی” در جنوب تقسیم می کند.
بخش بردبی شامل مناطق اُودمتا، ستوا، کرامه، جُمیرا و اُم سقیم می باشد و کمی دورتر در راه ابوظبی به منطقه جبل علی می رسیم که جنوبی ترین بخش شهر می باشد و به خاطر اسکله و منطقه آزاد تجاری واقع در آن معروف می باشد. جاده ای که شهر را به ابوظبی و جبل علی وصل می نماید، جاده معروف شیخ زاید می باشد. یک بزرگراه هشت بانده که در دو طرف آن، آسمان خراش های فراوانی مشاهده می شوند.
بخش دیره نیز شامل منطقه القرهود در نزدیکی فرودگاه و منطقه تازه توسعه یافته مدریف می باشد. دبی یا دوبی، یکی از شهر های مهم و یکی از ۷ امارت امیر نشین امارات متحده عربی است. این شهر که دارای بیشترین جمعیت بین ۷ امارت میباشد، بعد از ابوظبی، دومین امارت بزرگ شناخته شده است. این شهر از دیگر شهر های امارات متحده متفاوت است به این دلیل که تنها ۶ درصد از درامد نفت ناخالص تولید می کند و بیشترین درامد آن از منطقه آزاد جبل علی یا (JAFZ)، گردشگری و خدمات تجاری به دست می آید. فعالیت های دبی در این زمینه ها توجه کشور های بسیاری را به خود جلب کرده است.
این شهر در جنوب کشور ایران قرار دارد به همین دلیل بسیاری از مردم ایران برای سفر و تجارت به این شهر سفر می کنند. این بندر زیبا و مدرن به دست شیخ محمد بن راشد المکتوم اداره می شود. این شهر، پس از ابوظبی، پایتخت تجاری امارات متحده عربی است. به دلیل مکان های گردشگری متعدد، هر ساله بسیاری از آژانس های هواپیمایی تور های متعدد با شرایط بسیار مناسب به دبی برپا می کنند.
دبی دارای مناطق و مناظر زیباییست که توجه جهان را به خود جلب می کند. از مناطق زیبای دبی می توان به رستوران المنتها اشاره کرد که ارتفاعش ۲۰۰ متر می باشد. برای ورود به این رستوران باشکوه، وارد یک آسانسور شیشه ای بسیار زیبا خواهید شد و پس از ورود، می توانید منظره ای از دبی را تماشا کنید. یکی دیگر از رستوران های جالب توجه برای کسانی که عاشق غذا خوردن در محیط های زیبا هستند، المحاره می باشد که به معنی صدف است که دسترسی به آن توسط یک زیردریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است. از این زیردریایی ها که عبور می کنید آکواریوم هایی را مشاهده می کنید که دربرگیرنده بیش از یک میلیون لیتر آب است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تاثیر بزرگ نمایی حدود ۱۸ cm ضخامت دارد. این رستوران در میان ۱۰ رستوران برتر دنیا قرار دارد. این رستوران ها در هتل برج عرب قرار دارند.
از دیگر جاذبه های شهر دبی می توان به برج‌العرب، برج دبی،جزیره های نخلی، جزیره جهان، مال امارات(پیست اسکی برف(، صحراهای رمل، مراکز خرید، منتجع المها، فندق باب الشمس، قلعه دبــى ــ موزه ملى، قلعه حـتا ــ دبى، برج ساعت ــ دبى ــ دیره، شاه راه شیخ زاید ــ دبى، مسجد ــ دبى اشاره کرد که در مطالب آینده با آنها آشنا خواهید شد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz