درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دره تکنولوژی

دره سیلیکون امریکا

سیلیکون ولی قطب دنیای تکنولوژی است. شرکت های بزرگی همچون گوگل، اچ پی، اپل، ای ام دی، یاهو، سان دیسک، اوراکل، نوکیا، ادوبی، سیستمز، ایسوس، مایکروسافت، و چندین شرکت بزرگ دیگر، همگی از این نقطه سر بر آورده اند. سیلیکون ولی پایتخت هوشمند دنیا از صادرکننده آلو به قلب آزمایشگاه های تحقیقاتی مبدل شد.
در این دره که نواری است به طول ۴۵ کیلومتر و عرض ۱۵ کیلومتر که خلیج سانفرانسیسکو در شرق، کوه های سانتاکروز در غرب و ساحل جنوب شرقی این دره قرار دارند.
نام این دره دیجیتالی را کسانی که به رایانه و اینترنت سرو کار دارند شنیده اند. دره سیلیکون، پارک علمی دانشگاه استنفورد بود که در سال ۱۹۵۰ میلادی تاسیس شد. دره سیلیکون زمانی به خاطر باغ های سرسبز خود شهرت داشت اما امروزه بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری دنیا که فعالیت آن ها تاثیر چشمگیری در رونق فناوری داشته باعث شهرت این دره شده است.
سیلیکون ولی قطب فناوری امریکا در ناحیه ای در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سانفرانسیسکو در حومه سانتا کلارای کالیفرنیا در ایالت متحده امریکا واقع شده است. اما این که چرا به این اسم نام گذاری شده است بر می گردد به این که تعداد شرکت های تولید کننده تراشه های سیلیسیمی در این دره زیاد بود و به همین دلیل به این نام معروف شد.
افراد بسیار باهوش و با استعدادی در این دره تکنولوژی سکونت دارند. تاریخچه این دره در سال ۱۹۳۰، توسط دو دانشجوی مهندسی دانشگاه استنفورد  به نام های ویلیام پاکاردو و دیوید پکارد که در یک گاراژ در خیابان آدیسون پالوآلتو شروع به فعالیت کردند آغاز شد. مراکز علمی بسیاری در این منطقه فعالیت می کنند مانند دانشگاه کالیفرنیا و موسسه تکنولوژی استنفورد و جالب است که بدانید بیش از ۱۴ عنصر از عناصر جدول تناوبی در دانشگاه برکلی در این منطقه کشف شد. البته مهمترین امتیاز این منطقه به خاطر وجود کارآفرینان، سیاست مداران و سرمایه گذارانی است که در زمینه دانش و نوآوری فعالیت می کنند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz