درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دره گلها ارمنستان

دره گلها ارمنستان

دره گلها

Tzakhkadzor به معنای دره گلها می باشد. این مکان یک روستای کوچکیست که در کوه ها و دره های Teghenis واقع شده است. در این روستا متل های بسیار، مسافرخانه ها و خانه هایی وجود دارد که بازدید کنندگان تور ارمنستان را در تعطیلات به سوی خود می خواند. در این روستا، امکانات ورزشی مانند باشگاه با امکانات بی­شمار، زمین فوتبال و یک پیست مسابقه و پیست های مربوط به والیبال، بسکتبال و غیره وجود دارد. بیش از هزاران نفر در این مکان­های ورزشی آموزش داده می شوند.

زمین های پر از برف دره گلها، جاییست که دوستداران ورزش و علاقه مندان به اسکی در آن در هوای زمستانی لذت خواهند برد. در این روستا همچنین یک تله سیژ وجود دارد که اسکی بازان را بر فراز کوه Tegheni خواهد برد. همچنین برای کودکان کمپ های تابستانی وجود دارد که می توانند آن جا استراحت کنند. این کمپ در مرکز شهر قرار دارد. این روستا در قرن ۱۳ و ۱۴ ساخته شده است. واقعا که این روستا، یک نمونه شگفت انگیز از معماری قرون وسطی می باشد.

دره گلها-۵ دره گلها-۳

صومعه ککریس(kecharis)

صومعه ککریس در مرکز دره گلها قرار گرفته و دقیقا جاییست که خیابان چارنتس و گریگور به یکدیگر وصل می شوند. ککریس، که در قرن ۱۱ ساخته شد، محل تربیت دانش آموزان در قرون وسطی بود که به خانواده ارمنی ناخارا، پهلوونی، اوربیلی، ذاکریان و پراشیان متعلق بود که با راهنمایی رهبران آکادمیک و سیسی ارمنی، اداره می شد. افراد برجسته ای مانند: گریگا مجستروس، پهلوونی، واساک، خاکباقیان و خاچاتور کچراتسی. در قرن ۱۰ این منطقه به گریگور مجستروس به ارث رسید و و این صومه را بنا نهاد. در قرن های بعد، این مکان محل حمله میان فارس ها و عثمانی ها بود. این شهر و مناطق اطرافش بعد ها در دوره روس ها  قسمتی از مناطق دولتی شدند. این شهر بعد ها تبدیل به بزرگ ترین مرکز اسپا گشت و هر ساله توریست های بسیاری را به خود جذب نمود. بسیاری از ساختمان های تاریخی و تجاری کلبه های تابستانی، ساخته شده توسط تجار و بازرگانان و تجار ایروان و تفلیس قبل از حکومت اتحاد جماهیر شوروی، به نفع دولت ملی شدند و یا فروخته شدند. پس از سال ۱۹۸۱ که ارمنستان استقلال خود را به دست آورد، به این مکان نام  شهر داده شد. این شهر با به وجود آمدن هتل ها، رستوران ها و اماکن تفریحی دیگر در سال ۲۰۰۰ رونق گرفت و محلی برای رفت و آمد مکرر بازدید کنندگان و تفریحگاه های زمستانی شد و هر ساله علاقه مندان به اسکی و اسنوبرد را به خود جلب کرد. همچنین محلی است که ارامنه بسیار از آن بازدید می کنند. در ۱۱ اوت سال ۲۰۰۸، حدود ۹۰ داوطلب سپاه صلح آمریکا، کارآموزان و کارکنان از جمهوری گرجستان  در طول جنگ نظامی با روسیه منتقل شدند.

در این منطقه ۴ کلیسای بزرگ قرار دارد. مهمترین این کلیسا ها، کلیسای سنت گریگوریوست که در سال ۱۰۳۳ ساخته شد. پس از آن کلیسا های surpNshan که در سال ۱۰۵۱، کلیسای  katoghikeدر اولایل قرن ۱۳ ساخته شد و چهارمین کلیسای این مجموعه کلیسای surpharutyun است که در سال ۱۲۲۰ ساخته شد.

دره گلها-۱ دره گلها-۴


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz