درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

در لندن به تور خانه پارلمان بپیوندید

در لندن به تور خانه پارلمان بپیوندید

 

لندن جاذبه های زیادی برای مسافران و توریست ها دارد که دیدن همه آن ها برای شما مطمئنا جذابیت های زیادی خواهد داشت. از بین این جاذبه ها، شانس بازدید از خانه پارلمان لندن (Houses of Parliament) را از دست ندهید. این ساختمان خیره کننده با تاریخی شگفت انگیز منتظر بازدیدکنندگان خود از سراسر جهان می باشد و به همین دلیل هر هفته تورهایی برای مسافران عزیز در نظر گرفته شده است.  

خانه پارلمان به کاخ وست مینستر (Palace of Westminster) نیز معروف است. در اواسط قرن یازدهم تا سال ۱۵۱۲ میلادی، خانه پارلمان، مکانی سلطنتی برای زندگی پادشاهان و ملکه ها بود. کاخ وست مینستر دارای ۳ برج اصلی است. در بین این ها بلندترین و بزرگترین آن ها ۹۸٫۵ متر می باشد که نام آن برج ویکتوریا است که گوشه جنوب غربی کاخ را اشغال کرده است.

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 01:  The Houses of Parliament glow in the early morning sun on February 1, 2010 in London, England. Londoners woke up to a beautiful clear morning despite temperatures falling dramatically over the weekend. (Photo by Dan Kitwood/Getty Images)

معمولا در هفته دوم ماه نوامبر، ملکه برای بازگشایی هر جلسه پارلمان به وست مینستر می آید. تنها سالن وست مینستر و سردابه سنت استفان از آتش سوزی مهیب سال ۱۸۳۴ در لندن جان سالم به در بردند و این آتش سوزی به نفع چارلز بری تمام شد تا شانس این را پیدا کند تا طراحی خانه گوتیک را به عهده بگیرد.

کاخ وست مینستر شامل زنگ بیگ بن (Big Ben) نیز می باشد که هر یک ربع ساعت زنگ می خورد. نور این ساعت زمانی که روشن است بیانگر این است که مجلس عوام در خانه پارلمان در حال برگزاری می باشد. بیگ بن یکی از جاذبه های معروف لندن می باشد که قسمتی از آن در ساحل رودخانه تیمز و قسمتی دیگر در کاخ وست مینستر قرار گرفته است.

بیگ_بن

 در طی این تور شما چیزهای زیادی در رابطه با خانه پارلمان کسب خواهید کرد اما توجه داشته باشید که به دلیل جمعیت زیاد و شلوغی بیش از حد در ساختمان، سعی کنید تا از راهنما و تور خود فاصله نگیرید تا به راحتی بتوانید داستان های مرتبط با هر اتاق را بشنوید. این تور تقریبا یک ساعت و نیم از شما زمان می گیرد و هر ۱۵ دقیقه یک بار تورهای جدید شروع می شود.

تورهای خانه پارلمان در گروه های ۲۰ تا ۲۵ نفره توسط راهنمایان تایید شده تشکیل می شود. این تورها بعد از ظهرها بسیار شلوغ است؛ بنابراین سعی کنید برای بازدید در ساعات صبح مراجعه نمایید تا شانس پرسیدن سوال های خود از راهنماها را نیز پیدا کنید.

شرایط شرکت در تور خانه پارلمان:

 • ۲۰ دقیقه قبل از شروع تور در محل آماده باشید
 • عکس برداری جز در سالن وست مینستر ممنوع می باشد
 • گوشی های موبایل خود را باید خاموش کنید
 • خوردن و آشامیدن در حین بازدید ممنوع می باشد         
 • اجازه حمل چمدان و کیف بزرگ را در کاخ نخواهید داشت
 • اجازه همراه داشتن هیچ گونه وسیله دفاع شخصی ندارید

هزینه تور خانه پارلمان در سال ۲۰۱۶ به شرح زیر می باشد:

 • بزرگسالان : ۲۵ پوند
 • کودکان بین ۵ تا ۱۵ سال : ۱۰ پوند
 • کودکان زیر ۵ سال : رایگان
 • دانش آموزان و سالمندان : ۲۰ پوند

برای اطلاع و رزرو آنلاین این تورها در سال ۲۰۱۶ می توانید به سایت پارلمان www.parliament.uk مراجعه نمایید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz