درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

در مسافرت به گوریس چه کنیم؟

در مسافرت به گوریس چه کنیم؟

 

مسافرت در همه قسمت های ارمنستان می تواند بسیار خارق العاده باشد. در این پست قرار است گوریس را برای مسافرت با تور ارمنستان به شما معرفی کنیم.

گوریس یکی از شهر­های ارمنستان است که در جنوب آن واقع شده است. این شهر اولین شهر در ارمنستان است که به طور عجیب و جالبی ساخته شده است. این شهر با معماری جالب و سنگ های زیبا ساخته شده و در نزدیکی رودخانه می باشد. کوه های ارمنستان  گوریس را احاطه کرده اند. اینجا آخرین جایی­ست که مسافران تور ارمنستان از آن برای رفتن به Karabak عبور می کنند. اگر با ماشین به ایران سفر کنید باید از این شهر رد شوید.

برای رفتن به آن­جا یکی از انتخاب هایتان تاکسی می باشد. همینطور با ماشین شخصی، تاکسی خصوصی و مترو نیز می­ توانید به آن جا سفر کنید.

در این شهر کوچک پیاده قدم زدن حال دیگری دارد و ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما در این شهر زیبا پیاده قدم بزنید.

از آثار باستانی این شهر، می توانید مکان­های مختلف گردشگری مانند: کلیسا، مارکت، موزه Axel را ببینید. همینطور طبیعت گردی که یکی از مهم ترین کارهایی­ست که می توانید انجام دهید. در این شهر زیبا برای عکاسان و دوستداران فیلم برداری و عکس برداری بسیار سوژه یافت می شود. در این شهر صخره های زیبایی وجود دارد که حتما باید از آن ها عکس برداری نمود.

از مکان های جالب دیگر که می توانید از آن ها بازدید کنید عبارتند از:

Khndzoresk قدیمی که در شرق شهر گوریس قرار دارد.

این روستا مکانی غار مانند است که در قرن های گذشته مردم برای زندگی از آن ها استفاده می کردند. این غارها در زمان گذشته فعال بوده اند بنابراین باید کسی که با خود برای نشان دادن غار می برید وارد باشد.

کلیسای Tatev

این کلیسا در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب شهر گوریس واقع شده است. روی نقشه این کلیسا نزدیک به نظر می آید اما به دلیل خراب بودن جاده، باید کمی مراقب بود. این کلیسا ۸۵۰ متر بالای صخره قرار دارد. یک پل این غار را به رودخانه منتهی می کند که اگر به طبیعت علاقه دارید، می توانید صخره نوردی نیز انجام دهید.

همچنین می توانید از مدیر تور بخواهید که کلیسا را به شما نشان دهد یا اینکه به روستا بروید و با نشستن در تله سیژ خود را به کلیسا برسانید.

اگر با ماشین قرار بود به کلیسا بروید، حتما ماشینی بگیرید که دارای چرخ های ATV  باشد.

در میان راه گوریس تا کلیسای tatev، صخره ها و غار­های زیبایی وجود دارد که می توانید حتما از آن ها عکس بگیرید.

در مسافرت به گوریس چه کنیم۴

کلیسای Bgheno-Noravank

این کلیسا در ۱۶ کیلومتری شهر گوریس واقع شده است. کمی دور تر از بزرگ راه که تقریبا چند کیلومتر می شود، یک کلیسا وجود دارد که به دلیل دور بودن کمتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است. این کلیسا Bgheno Noravank نام دارد. با کلیساهای کوچک اطرافش احاطه شده که پیشنهاد می کنیم آن را ببینید و اگر به جایی رانندگی می کنید، در اینجا بایستید و کمی استراحت کنید.

در مسافرت به گوریس چه کنیم۳

کلیسای Tsitsernavank

این کلیسا در ۸ کیلومتری شمال Karabakh واقع شده است. این کلیسای بسیار زیبا به دلیل ویران شدن در زمان گذشته، دوباره بازسازی شده است.

در گوریس چه بخوریم؟

در شهر گوریس، می توانید کافه های کوچک، پیتزا فروشی و همچنین رستوران های کوچکی پیدا کنید که دارای غذا های سنتی می باشند.

یکی از پیشنهاد های ما، رفتن به کافی­شاپ Simba (Ankakhutyan) می باشد زیرا دارای منوی انگلیسی می باشد.

در مسافرت به گوریس چه کنیم در مسافرت به گوریس چه کنیم۱ در مسافرت به گوریس چه کنیم۲

در کجا اقامت کنیم؟

هتل ها و مسافر خانه هایی وجود دارد که می توانید در آن ها اقامت کنید.

در اینجا به چند هتل اشاره می کنیم که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید:

هتل Viva'، هتل Khachik B&B، هتل Mirhav، هتل Aregak B&B، هتل Zanger و هتل Shirinyan Martun

امیدواریم بهترین سفر را در شهر گوریس داشته باشید و باز هم تکرار می کنیم که دوربین خود را برای عکاسی فراموش نکنید.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz