درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

ده دلیل اصلی رد شدن در مصاحبه ویزای F1

ده دلیل اصلی رد شدن در مصاحبه ویزای F1

نکات ریز مصاحبه ویزای F1

همه دانشجویان بین المللی با احساس استرس درخواست و مصاحبه ویزای F1 دانشجویی آشنا هستند. بعضی دانشجویان، ماه ها خود را آماده می کنند و بعد ویزای آن ها رد می شود. واقعیت این است که شما بر روی کاغذ ممکن است همه شرایط را داشته باشید اما اگر جواب درست به مصاحبه گر ندهید و نتوانید جواب های صادقانه و خلاصه ارائه کنید، موفق نخواهید شد. در این جا فهرستی از نکاتی را به شما ارائه می کنیم که در طول مصاحبه نباید انجام دهید:

۱-عدم حضور به موقع در وقت مقرر

قبل از اعطای ویزای F1 باید برنامه ریزی کنید و در مصاحبه حاضر شوید.

۲-همراه نداشتن تمام مدارک و رسیدهای لازم

باید مدارک زیر را همراه خود به مصاحبه ببرید:

  • پاسپورت معتبر
  • درخواست ویزای غیر مهاجرتی در فرم DS-160
  • رسید پرداخت هزینه درخواست
  • عکس پاسپورت
  • گواهی صلاحیت برای وضعیت دانشجویی (فرم ۱-۲۰) غیرمهاجرتی (F-1)

۳-نامشخص بودن برنامه و هدف های تحصیلی

مصاحبه گر از شما سوالاتی در مورد برنامه های تحصیلیتان خواهد پرسید. آیا رشته تان به تحصیلات یا کار قبلیتان در کشور زادگاهتان ارتباط دارد؟ حتما هدف هایتان را برای افسر کنسولی توضیح دهید.

۴-انتخاب تصادفی دانشگاه

برای این که واجد شرایط دریافت ویزای F-1 شوید، انتخاب دانشگاهتان باید با دقت انجام شده باشد. شما باید قابلیت برنامه ای که واردش می شوید و تدارکات زندگیتان را را در نظر بگیرید و بتوانید آمادگی خود را ثابت کنید.

۵-کم اهمیت جلوه دادن توان تحصیلیتان

آیا می توانید در یک دانشگاه آمریکایی موفق باشید؟ ممکن است مدارک دیگری لازم باشد که صلاحیت شما برای دریافت ویزای دانشجویی F-1 را ثابت کند از جمله کارنامه، دیپلم، مدرک یا گواهی پایان دوره. نتایج آزمون هایی مانند تافل، سات، جی. آر. ای. یا جی. اِم. اِی. تی. نیز مورد نیاز هستند.

۶-نداشتن برنامه قطعی برای پشتیبانی هزینه های تحصیلیتان

 مهم ترین عاملی که تعیین کننده صلاحیت شما برای دریافت ویزای F-1 است، توانایی تامین مالی کل برنامه تحصیلیتان از جمله شهریه، هزینه ها، اتاق و خوابگاه، حمل و نقل، سفر، بیمه، و همه هزینه های مربوطه دیگر است.

۷-نداشتن برنامه برای بازگشت به وطن بعد از فارغ التحصیلی

ویزای F-1 به دانشجویانی اعطا می شود که ارتباطات قوی با وطن خود دارند و همین باعث برگشت آن ها بعد از تکمیل دوره تحصیلی به کشورشان می شود. این ارتباطات می تواند شامل خانواده، دارایی، یا حتی پیشنهاد کاری باشد.

۸-دروغ گفتن طی مصاحبه

اگر به هر دلیلی مصاحبه گر احساس کند که شما باصداقت صحبت نمی کنید، ممکن است شما را فاقد صلاحیت برای دریافت ویزای دانشجویی F-1 تشخیص دهد.

۹-عدم توجه به تفاوت های فرهنگی

شما باید از خود حساسیت فرهنگی و توانایی سازگاری و زندگی در یک فرهنگ متفاوت را نشان دهید. باید برای تجربه های جدید، آماده باشید.

۱۰-استرس

اگر برای مصاحبه تان کاملا آماده اید نیازی نیست طی مصاحبه نگران باشید. حتما همه موارد مورد نیاز را همراه داشته باشید تا بتوانید با اعتماد به نفس به همه سوالات مصاحبه گر جواب دهید.

حالا که می دانید چه کارهایی را نباید انجام دهید، وقت آن رسیده است که آماده کارهایی شوید که باید انجام دهید! برای آگاهی بیشتر از راهنمایی های مربوط به ویزای دانشجویی F-1، مقاله های ویزای دانشجویی F-1 را مطالعه کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz