درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

دیدنی ترین دریاچه های جهان (۲)

دیدنی ترین دریاچه های جهان (۲)

دریاچه های زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد که بعضی از این دریاچه ها چشم اندازی بسیار زیبا دارند و در لیست زیباترین دریاچه ها قرار گرفته اند . در این مطلب این دریاچه های بی نظیر را معرفی میکنیم

بر روی این کره خاکی تعداد زیادی دریاچه وجود دارند، دریاچه های زیبایی که سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران و علاقه مندان به ورزش های آبی یا ماهیگری هستند. با توجه به تعداد زیاد دریاچه های دنیا انتخاب یکی از این دریاچه های کار اسانی نیست اما ما در این مطلب ۷ دریاچه ی زیبای دیگر دنیا را به شما معرفی می کنیم.
 
۱- دریاچه ی میشیگان ، آمریکا :
دریاچه ی میشیگان که یکی از بزرگترین دریاچه های آمریکای شمالی است به خاطر ساحل فوق العاده ای که دارد مشهور است. این دریاچه ی زیبا که در شهر میشیگان قرار دارد به شکل خوبی به گردشگران معرفی شده به همین دلیل سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان است.
 
 

۲- دریاچه ی بویلینگ ، دومینیکا :
دریاچه ی بویلینگ به معنی دریاچه ای که در حال بخار شدن است در جزیره ی دومینیکا قرار دارد ؛ این جزیره قبلاً تحت مستعمره انگلستان بود اما بعد از ۱۹۷۸ مستقل شد. در کنار این دریاچه یک آتشفشان فعال وجود دارد و به همین دلیل آب این دریاچه بیشتر از سطح معمول گرم است وکف می کند. همین دلیل باعث شده تا گردشگران زیادی به این دریاچه ی زیبا بیایند و تعطیلات خود را در این جزیره بگذرانند.
 
 

۳- دریاچه ی تانا ، اتیوپی :
این دریاچه ی زیبا که در کشور اتیوپی قرار دارد یکی از سرچشمه های رود نیل در آفریقا و بزرگترین منبع آبی اتیوپی است. در میان این دریاچه ی وسیع تعداد زیادی جزیره وجود دارد البته تعداد آن ها بستگی به میزان سطح آب دارد.
 
 

۴- دریاچه ی تال ، فیلیپین :
این دریاچه ی زیبا درون یک جزیره قرار دارد که خود این جزیره درون یک جزیره ی دیگر واقع شده است. دریاچه ی زیبای تال از لحاظ وسعت سومین دریاچه ی بزرگ آب شیرین در فیلیپین است. رنگ آب این جزیره با تغییر فصول تغییر پیدا می کند و یکی از زیباترین مناظر عکاسی را برای گردشگران پدید می آورد.
 
 

۵- دریاچه ی سوان، ارمنستان :
کشور ارمنستان بین دو دریای مختلف قرار دارد اما دریاچه ی سوان تنها دریاچه ای است که به طور کامل درون مرزهای ارمنستان قرار دارد. رهبران شوروی به طور شگفت انگیزی باعث تغییرات در این دریاچه و اکوسیستم آن شدند به طوری که دریاچه ی امروز باقی مانده ی یکی از پر ارتفاع ترین دریاچه های جهان است.
 
 

۶- دریاچه ی ناترون ، کنیا ، تانزانیا :
این دریاچه ی زیبا به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی که دارد به عنوان بهشت پرندگان و گهواره ی فلامینگوها شناخته می شود. دریاچه ی ناترون یکی از کم عرض ترین دریاچه های جهان است و به علت اکوسیستم و آب شوری که دارد زیستگاه مناسبی برای تعداد زیادی از حیوانات است.
 
 

۷- دریاچه ی سوپریور ، کانادا :
این دریاچه بزرگترین دریاچه ى پنجگانه میان کانادا وایالات متحده آمریکا و بزرگترین دریاچه ی آب شیرین جهان است. این دریاچه مسئول بخش بزرگی از آب و هوا و اکوسیستم طبیعی قاره ی آمریکای شمالی است. این دریاچه که تاریخی غنی دارد به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی صنعت گردشگری در این کشورهای امریکا و کانادا محسوب می شود.
 
 
منبع :لست سکند

 

 
 

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz