درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

روز باکسینگ را در بریتانیا جشن بگیرید

روز باکسینگ را در بریتانیا جشن بگیرید

یکی از جشن های دوست داشتنی کریسمس در بریتانیا روز باکسینگ (Boxing Day) است. این روز در واقع یک روز بعد از روز کریسمس است که یکی از تعطیلات ملی و رسمی بریتانیا می باشد. پس اگر ۲۶ دسامبر آخر هفته بیافتد، دوشنبه همان هفته نیز تعطیل می شود. در بعضی از سال ها هم که کریسمس در روز شنبه میافتد و یکشنبه هم روز بوکسینگ است؛ دولت دوشنبه و سه شنبه را نیز تعطیل رسمی اعلام می کند. ۴ روز تعطیلی رسمی در ایام سال نو میلادی انگلیسی ها را بسیار شاد می کند.

 

اما این که این روز را چرا جشن می گیرند سوال بسیار خوبی خواهد بود. متاسفانه کسی دقیقا معنی این روز را نمی داند اما تئوری های زیادی در مورد این روز گفته شده است که معروفترین آن ها به شرح زیر است:

  • روزی برای خدمتکاران – روز باکسینگ ممکن است به خاطر این باشد که اهل یک خانه به خدمتکارانی که برایشان در طول یک سال کار می کرده اند، جعبه های کریسمس می دادند. نظریه دیگر این است که زمانی که خدمتکاران مجبور بودند در روز کریسمس نیز کار کنند، به خانواده خود سر می زدند و جعبه هایی پر از غذا برای آن ها می بردند.
  • روزی برای صدقه دادن – بعضی ها بر این باورند که در گذشته در این روز کلیساها صندوق های صدقه را باز می کردند و پول داخل آن را به مردم فقیر می دادند.
  • یک تعهد فئودالی – افرادی نیز معتقد هستند که در قرون وسطی، شاهزاده منطقه جعبه هایی از غذا و کالا را بین مردم فقیر و غلامان خود تقسیم می کرد و به همین خاطر به آن روز باکسینگ گفته می شد.

هر چند که در اوایل، ملکه ویکتوریا فقط در انگلیس و ویلز این روز را تعطیل رسمی اعلام کرده بود ولی در اواخر قرن بیستم در اسکاتلند هم این روز تعطیل اعلام شد.

بر خلاف بقیه روزهای کریسمس، روز بوکسینگ یک روز کاملا سکیولار به حساب می آید. مردم در این روز به دیدن دوستان و خانواده خود می روند و به خرید و فعالیت های دیگر خارج از منزل می پردازند. همچنین همه به دیدار دوستان خود می روند تا هدایای کوچکی را با هم مبادله کنند و از مهمانان خود با یک وعده غذایی سبک و یا شیرینی پذیرایی کنند.

یکی دیگر از فعالیت های متداول روز بوکسینگ ورزش می باشد. مسابقات فوتبال زیادی در این روزها برگزار می شود و این مسابقات بسیار معروف است.

Men, women and children participate in, and watch the quirky annual Windlesham Pram Race, held on Boxing Day in Windlesham, Surrey, England. 

هر چند که شکار روباه با سگ های شکاری از سال ۲۰۰۲ میلادی در اسکاتلند و از سال ۲۰۰۴ میلادی در بقیه نقاط بریتانیا ممنوع شد اما یک نوع از شکار روباه با اسب سواری هنوز هم مجاز است. روز بوکسینگ زمان سنتی هیجان انگیزی برای این رخداد و تماشای شکارچیان با ژاکت های قرمز جالب که به آن ها “Pinks” گفته می شود، می باشد. البته گاهی دسته ای از معترضان به شکار حیوانات نیز به دنبال این شکارچیان هستند.

مردم در این روز بیشتر به خرید کردن و تفریح مشغول هستند؛ بنابراین اگر در روزهای کریسمس به انگلیس سفر کردید حتما شاهد رسوم آن ها از نزدیک خواهید بود و سفر به بریتانیا، تجربه ای جالب برای شما به همراه خواهد داشت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz