درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

روز شکرگزاری در امریکا

روز شکرگزاری در امریکا

روز شکرگزاری (Thanksgiving) از اعیاد ملی در امریکا می باشد. این عید هر ساله در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر برگزار می شود. مردم برای شکرگزاری از خدا به خاطر تمام دارایی های مادی و معنوی این روز را جشن می گیرند. این جشن نه تنها در امریکا بلکه در بسیاری دیگر از کشورها نیز پس از برداشت محصولات برگزار می شود.
اولین بار در سال ۱۶۲۱ میلادی جشنی برای شکرگزاری از پروردگار به خاطر برداشت محصول انجام شد و در سال ۱۶۲۳ این جشن به عنوان یک روز رسمی اعلام شد و درحال حاضر نیز از تعطیلات رسمی دولت فدرال می باشد. البته تا سال ۱۷۸۹ میلادی در انتخاب یک روز رسمی توافق قطعی وجود نداشت ولی بعد از انقلاب امریکا جورج واشینگتن، رییس جمهور امریکا، اعلامیه خود را روز جشن اعلام کرد.
مردم به دلیل این که روز شکرگزاری یک روز خاص است سعی می کنند بهترین غذا ها را برای خود مهیا کنند وبوقلمون غذایی مناسب برای مردم می باشد تا بر سر سفره خود بگذارند. به همین دلیل گاهی به روز شکرگزاری روز بوقلمون هم گفته می شود.
یکی از مهمترین رسم های این روز کمک به مردم فقیر است. این کار یا به صورت فردی و یا از طریق یک سری مراکز خیریه انجام می شود. در این روز افراد خانواده دور هم جمع می شوند و این سنت مذهبی را با هم جشن می گیرند. جوانان در این روز برای بازی فوتبال امریکایی دور هم جمع می شوند و افراد دیگری نیز در نیویورک از محله منهتن تا فروشگاه میسیز را پیاده روی می کنند. این پیاده روی در شهرهای دیگری نیز مثل دیترویت، فیلادلفیا، سنت لوئیس، پلیموث؛ شیکاگو و… برگزار می گردد.
یکی از رسومات در روز شکرگزاری این است که رییس جمهور وقت یک بوقلمون را عفو می کند تا به زندگی خود در مزرعه و یا حیاط کاخ ادامه دهد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz