درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

روشهای تدریس دانشگاه آمریکا

روشهای تدریس دانشگاه آمریکا

در هر کلاسی در دانشگاه محل تحصیل تان ممکن است ساختارهای متفاوتی وجود داشته باشد. کلاس های مربوط به دوره های آموزشی اولیه، ممکن است بزرگ و عمدتاً مبتنی بر تدریس استاد باشد….

در هر کلاسی در  دانشگاه محل تحصیل تان ممکن است ساختارهای متفاوتی وجود داشته باشد. کلاس های مربوط به دوره های آموزشی اولیه، ممکن است بزرگ و عمدتاً مبتنی بر تدریس استاد باشد، در حالی  که سایر کلاس ها ممکن است  نوعی رویکرد «سمیناری» داشته باشد.

در دوره های آموزشی بزرگ، کلاس با سخنرانی استاد پیش می رود و تعداد «گروه های بحث» کمتر هستند که در بیشتر مواقع، توسط دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی که به عنوان دستیار آموزشی فعالیت می کنند، اداره می گردد.

به ویژه در کلاس های علوم و زبان، جلسات «آزمایشگاه» فرصتی را برای تمرین عملی مهارت های تدریس شده، گفت و شنود یا انجام آزمایشات فراهم می سازد.

حتی در کلاس های بزرگتر که ساختار آن با سخنرانی استاد پیش می رود هم از دانشجویان انتظار می رود که به طور منظم در همه کلاس ها شرکت کنند.

معمولاً در سمینارها، «مشارکت کلاسی» یکی از معیارهای مهم تعیین نمره است. این بدان معنا است که تنها حضور شما در کلاس ها کافی نیست بلکه مشارکت فعالانه در آنها از جمله سؤال پرسیدن و شرکت کردن در بحث ها هم از اهمیت ویژه ای برخور دار است.

گاهی دانشجویان استاد را با نام کوچک صدا می زنند، و از آنچه شما انتظار دارید کلاس هایتان غیر رسمی تر به نظر می رسد؛ گاهی ممکن است افرادی را ببینید که با خود، خوراکی به کلاس آورده اند و یا اینکه دیر سر کلاس حاضر می شوند. اما این موضوع شما را دچار اشتباه نکند، در هرحال باز هم استاد مسئول اداره کلاس است و کلاس های مختلف ممکن است به شیوه متفاوتی اداره شود. سعی کنید موقعیت خاص کلاسی که در آن شرکت می کنید را درک نمایید.

غالباً در کلاس ها از شما انتظار دارند که نظریات را در ارتباط با موقعیت های جدید به کار ببرید، نظر و تفسیر خود را بیان کنید، و حتی نظریه های خاص خود را ارائه دهید و آنها را بسنجید. تردید یا مخالفت (مؤدبانه) با نظرات دیگران، حتی استاد، بی احترامی تلقی نمی شود.

آموزش در ایالات متحده به اندیشه و تحلیل مبتکرانه و انتقادی تأکید بسیاری دارد تا اینکه فقط یادگیری یک سری ایده های اندیشمندان بزرگ و حفظ کردن فرمول ها و واژگان.

زمانی که می خواهید راجع به موضوعی از دیگران نقل قولی کنید و یا حتی خلاصه ای از دیدگاه های دیگران را ارائه دهید، باید همیشه منبع را ذکر کنید، در غیر این صورت ممکن است شما را به سرقت عقاید و نظرات دیگران متهم کنند، که جرم بسیار بزرگی محسوب می شود و حتی ممکن است به اخراج از دانشگاه بیانجامد.  

به طور کلی نوع سیستم آموزشی ایالت متحده با کشورتان کاملا متفاوت است پس باید نوع سیستم آموزشی آنجارا به خوبی بشناسید تا بتوانید در تحصیل خود موفق باشید. 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz