درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

روند تقاضای ویزا

روند تقاضای ویزا

اکثر روند ها و شرایط تقاضای ویزا دانشجویی و بازدید کنندگان تبادلی، استاندارد شده هستند. برای اطلاعات کامل در مورد روند تقاضای ویزا به وب سایت آن مراجعه نمایید.

برای اطلاعات خاص در مورد کشورتان لطفا به وب سایت سفارت یا کنسولگری آمریکامراجعه نمایید.

اگرسوال خاصی در مورد ویزا دارید که در وب سایت سفارت به آن پاسخ داده نشده است، لطفا برای راهنمایی فردی با مرکز مشاوره educationUSA در نزدیکی تان تماس بگیرید.

passportبرنامه ریزی از قبل برای روند ویزا و نه فقط برای پذیرش تحصیلی

یکی از مهمترین مواردی که اطمینان کسب کنید که برای شروع برنامه تحصیلی تان در آمریکا به موقع خواهید رسید، برنامه ریزی از قبل است، نه فقط برای قسمت برنامه تحصیلی آمریکا، اما همچنین برای روند ویزا. این بدان معنی است که شما مدت زیادی قبل از برنامه ریزی عزیمت به آمریکا و پرداخت هزینه های مربوطه I-901 sevis نیاز به تقاضا و دریافت مدارک لازم برای برآورن شرایط اخذ ویزا (ds-2019 یا i-20) از دانشگاهی در آمریکا یا ضمانت کننده برنامه خواهید داشت. شما همچنین باید برای مصاحبه ویزا وقت ملاقات تعیین کنید .

تقاضای ویزا –نکات اصلی که باید به خاطر داشت

شما باید هزینه sevis را حد اقل سه روز قبل از ارسال تقاضای ویزا پرداخت کنید (اطلاعات در مورد این هزینه در وب سایت آن در دسترس است)

هزینه غیر قابل استرداد برای تقاضای پردازش ویزا را پرداخت نمایید (این روند از یک سفارتخانه /کنسولگری به دیگری متفاوت است) لذا از وب سایت سفارت آمریکا در کشوری که مصاحبه ویزا انجام خواهد شد دیدن کنید .

برای انجام مصاحبه ویزا وقت ملاقاتی تعیین کنید.

تقاضای ویزا غیر مهاجرتی را فرم ( ۱۵۶-ds ) تکمیل کنید، دستورات را به دقت  دنبال کنید .برخی از متقاضیان برای ویزای f,j, یا m شاید ملزم به تکمیل ds-157 و ۱۵۸-DS نیزباشند. برای تکمیل این فرمها از اطلاعات مندرج در گذر نامه تان استفاده کنید . اطمینان کسب کنید که گذر نامه تان حداقل برای شش ماه معتبر است و اینکه املا نامه تان در تمامی مدارک به صورت یکسان است. هر گونه تناقص می تواند در صدور ویزای شما تاخیر ایجاد کند .

مدارک را جمع آوری ومرورکنید. اطمینان کسب کنید که تمامی مدارک مورد نیاز را برای مصاحبه تهیه کرده اید که شامل مدارک مورد مربوط به اخذ ویزا ( ds-2019 یا l-20 ) مدارک مربوط به حمایت مالی، مدارکی دال بر پرداخت هزینه های sevis ، ویزا و یک فرم تقاضا ویزای تکمیل شده است.

در  کجا باید تقاضای ویزا کرد

اکثر دانشجویان در سفارت یا کنسولگری آمریکا که در محل اقامت دائمی آنها واقع شده است تقاضای ویزا خواهند کرد. با وجود اینکه در بسیاری از نقاط سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا ممکن است متقاضیان ویزا از کشورهای دیگر را قبول کنند معمولا انجام مراحل ویزا در کشور محل اقامت دائم ساده تر است. اگر در کشور محل اقامت دائم خود سکونت ندارید برای جزئیات روند تقاضای ویزای در وب سایت سفارتخانه آمریکا در محل کنونی سکونت تان چک کنید.

در چه زمانی باید تقاضای ویزا کرد

مدت زیادی قبل از تاریخی که در نظر دارید عازم امریکا شوید تقاضای ویزا کنید .فصلهای تعطیلات (همچون کریسمس / روز سال نو ) و ماههای تابستانی (ژوئن تا اوت) می توانند اوقات بسیار شلوغی در سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا باشند.

سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا برای پردازش تقاضای ویزای دانشجویی ودانشجوی تبادلی سریع اقدام میکنند، اما عاقلانه است که تا آنجایی که ممکن است هر چه زودتر برای ویزای آمریکا تقاضا کنید .

غربال امنیتی زیاد می تواند گاهی اوقات برای بعضی از دانشجویان این روند را طولانی تر نماید لذا به محض دریافت مدارک تان تقاضای ویزاکنید. این امر همچنین در صورت لزوم برای تقاضای مجدد، وقت کافی می گذارد. برای روند تقاضای ویزا و شرایط و زمانهای تقریبی پردازش هر بار که می خواهید تقاضای ویزا نمایید به وب سایت سفارتخانه یا کنسولگری تان مراجعه کنید. (مدت زمانهای تقریبی انتظار در وب سایت وزارت امور خارجه در سایتمربوطهنیز در دسترس می باشد)

نکات مهمی که هنگام تقاضای ویزای دانشجویی باید به خاطر داشت

برای افزایش شانس دریافت تصمیم مثبت در ارتباط با ویزا، این روند را حداقل دو ماه قبل از تاریخ عزیمت تان شروع کنید؛ تمامی مدارک لازم را برای مصاحبه تان تهیه کنید و اطمینان کسب کنید که به خوبی آماده هستید. وقتی گواهینامه صلاحیت ( DS-2019یا l-20 ) را دریافت کردید، اطمینان کسب کنید که املاء نامتان کاملا با انچه که در گذر نامه تان درج شده است، مطابقت داشته باشد و اطلاعات شخصی، مالی و برنامه صحیح هستند و یک مسئول در کالج مدارک را امضاء کرده است.

برای صدور ویزا مامور کنسولی باید قانع شود که شما از سوی دانشگاه یا برنامه مورد تائیدsevis که در آنجا می خواهید تحصیل کنید پذیرش دریافت کرده اید، و اینکه برای پوشش تحصیلات یا برنامه تبادلی از وجوه کافی برخوردار هستید، و همچنین به اندازه کافی خوب انگلیسی صحبت کنید که بتوانید برنامه را دنبال کنید (مگر اینکه در نظر داشته باشید که فقط در برنامه آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید) واینکه پس از تکمیل تحصیلات در نظر داشته باشید به وطن خود بازگردید.

مامور کنسولی ممکن است بر سوابق و برنامه های تحصیلی شما نگاه کند از شما در مورد انتخاب خاص تان سوال کند.برای نشان دادن تعهد تحصیلی تان شاید بهتر باشد که ریز نمرات تحصیلی نتایج امتحانات سراسری و یا sat/act ونمرات آزمون زبان انگلیسی را به همراه داشته باشید. مامور کنسولی همچنین ممکن است در مورد نحوه پرداخت برای تحصیلات یا تجربه تبادلی تان سوال کند. فرم ds-2019 یا ا-۲۰ به دانشگاه یا برنامه شما نشان خواهد داد که چگونه مخارج خود را تقبل خواهید کرد اما همچنین باید بتوانید مدارک کافی دال بر وضعیت مالی خانواده یا ضمانت کننده تان به ویژه منابع و میزان در آمد آنها فراهم کنید.

اگر همسر یا وابستگی دارید باید همچنین بتوانید نشان دهید که طی مدت اقامت تان چگونه از انها حمایت خواهید کرد (حتی اگر آنها به همراه شما به آمریکا سفر نکنند).

در آخر، از آنجایی که از ماموران کنسولی خواسته می شود که تمامی متقاضیان برای برنامه دانشجویی یا تبادلی را به عنوان افرادی که قصد مهاجرت کردن دارند تلقی کنند، مگر اینکه بتوانند مامور کنسولی را قانع کنند که اینگونه نیست، لذا آماده باشید تا نشان دهید که دلائلی را که برای بازگشت به وطن ارائه می دهید، از دلائل مربوط به ماندن در آمریکا قوی تر باشند .

شاد و سربلند باشید.

پیکاپ ویزا

ویزای کانادا در آنکارا – ویزای آمریکا در دبی


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz