درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

زمان بندی شروع دانشگاه آمریکا

زمان بندی شروع دانشگاه آمریکا

در این مطلب می خواهیم در رابطه با زمان شروع سال تحصیلی در دانشگاه های آمریکا و دوره های مقدماتی که قبل از ورود به دانشگاه نیاز داریم که آن دوره ها را گذرانده باشیم صحبت می کنیم.

آغاز سال تحصیلی در هر دانشگاهی امکان دارد که با هم متفاوت باشد سال تحصیلی یک دانشگاه ممکن است کمی با دانشگاه دیگر متفاوت باشد، اما معمولا شروع سال تحصیلی از اواخر ماه اوت یا اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اواخر آوریل و یا تا انتهای ماه مه ادامه دارد. هر یک سال تحصیلی به دو ترم ۱۸ هفته ای تقسیم می شود که به آن نیمسال تحصیلی گفته می شود. اما در بعضی دانشگاه ها با توجه به سیستم آموزشی آنها ممکن است چهار ترم یا سه ترم در هر سال داشته باشند که هر کدام ۱۲ هفته به طولمی کشد.

به طور عمده در آمریکا دو تعطیلی در طی سال تحصیلی وجود دارد: تعطیلات زمستانی که دو تا چهار هفته است و از نیمه دسامبر آغاز می شود و تعطیلات یک هفته ای بهاره که طی ماه مارس یا آوریل خواهد بود.

علاوه بر این اغلب دانشگاه ها معمولا یک ترم تابستانی هم دارند که شش تا هشت هفته است نیز ارائه می دهند. ترم تابستان به صورت اختیاری بوده و بطور قابل ملاحظه ای از دوره هایی که در طول سال تحصیلی ارائه می شود، کاملا متفاوت است. عموماً در دوره های تابستان تعداد دانشجوی کمتری شرکت می کنند، ساعت کلاسی کمتر و الزامات آموزشی کمتری ارائه می دهند. شرکت در کلاس های ترم تابستان برای تمام دانشجویان فرصت مناسبی  است تا از هزینه های دوره ی تحصیلی خود بکاسته و دروس ضروری خود را در زمان کمتری بگذرانند و یا دروسی که معمولا در طی سال تحصیلی با موفقیت نگذرانده اند، را دوباره تکرار کنند.

در آمریکا بیش از ۴۰۰۰ موسسه معتبر وجود دارد که می توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. اگر تحصیلات خود را در دانشکده و یا دانشگاهی معتبر و شناخته شده ی ایران به پایان رسانده اید می توانید برای ادامه ی تحصیل در آمریکا درخواست دهید.

تنوع دانشگاه ها در آمریکا، به علت داشتن الزامات خاصی است که برای هر دانشگاه وجود دارد. این الزامات شامل پذیرش و شهریه, هزینه ی زندگی نسبت به دوره و مقطع تحصیلی و محل دانشگاه (ایالت یا شهر) بستگی دارد. تمام موسسات آمریکا برای ارزشیابی و پذیرش شما در آن موسسه به میانگین نمرات شما نگاه می کنند تا ببینند که آیا از حداقل نمره میانگین برای پذیرش, شما برخوردار هستید یا خیر. بعضی از دانشگاه ها نسبت به بعضی دیگر ممکن است در گزینش سخت گیرتر باشند, با این وجود باید به الزامات مربوط به معدل را با معدل خود کاملا مقایسه کنید تا متوجه شوید که آیا شما برای تحصیل در آن موسسه مناسب  هستند یا خیر.  در قدم دوم اطمینان از سطح زبان انگلیسی شما است. زیرا برای ورود به دانشگاه در هر مقطع تحصیلی آمریکا شرکت در آزمون تافل(TOFEL)یا آیلتس (IELTS)و داشتن مدرک آن الزامی است. برای دانشجویانی که قصد ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند  ممکن است ملزم باشد که در آزمون GMATکه ویژه مدیریت بازرگانی است و یا  GRE  که عمومی و یا آزمون موضوعی است با توجه به دوره تحصیلی شان شرکت کنند.

پیشنهاد می کنیم برای اینکه مهلت ثبت نام را از دست ندهید، حداقل ۶ ماه قبل از شروع روند درخواستتان، خود را برای تافل یا آیلتس آماده کرده و در این آزمون ها شرکت کنید. بهترین راه برای به موقع رسیدن نتایج آزمون به موسسه انتخابی شما این است که اطمینان کامل نسبت به ارائه ی آن کسب کنید. برای ورودی پاییز سال بعد مهلت پذیرش عموماً در دسامبر تا اواسط ژانویه خواهد بود. در کشور آمریکا هیچ آزمون ملی و سراسری به معنای کنکور وجود ندارد؛ با این وجود، کمیته های پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای پذیرش دانشجو بر اساس مهارت زبان انگلیسی، نمرات آزمون و پیشینه تحصیلی بعلاوه معدل شما تصمیم گیری می کنند.

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران – آنکارا

پیکاپ پاسپورت آمریکا – پیکاپ ویزا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz