درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

زمستان را در سوئد تجربه کنید

زمستان را در سوئد تجربه کنید

زمستان را در سوئد تجربه کنید

سلیقه های آب و هوایی برای انسان ها متفاوت است. شاید تحمل سرمای زمستان برای خیلی از ما قابل تحمل نباشد اما افراد زیادی هستند که فصل سرما و تفریحات آن را دوست دارند. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و قصد سفر به یک منطقه سردخیز را دارید پیشنهاد ما به شما کشور سوئد است. سوئد دارای آب و هوای سرد است و به همین خاطر شما می توانید تفریحات زیادی از سرما در آن جا داشته باشید. در ادامه به معرفی برخی از دلایل سفر به سوئد در زمستان خواهیم پرداخت:

  • اسکی

اگر به ورزش پر نشاط اسکی علاقمند هستید بهتر است بدانید که بیشتر از ۲۰۰ پیست اسکی در سوئد وجود دارد که شما می توانید در دامنه های آن اسکی کنید. پر طرفداترین سراشیبی های مخصوص اسکی در اطراف Åre است که از پایتخت استکهلم با هواپیما تقریبا ۱ ساعت طول می کشد.

  • سافاری گوزن های شاخ دار

سافاری فقط مخصوص افریقا نیست. در سوئد نیز در طول زمستان شما می توانید از سافاری هایی که شما را به بیابان های لاپلند (Lapland)، جنگل ها و مناطق تندرا می برند تا با بیگ سیکس “Big Six” سوئد که شامل گوزن شمالی، ولورین که نوعی پستاندار گوشتخوار است، گرگ، خرس های قهوه ای، سیاهگوش و گاو مشک می باشد آشنا شوید. اکثر شرکت های برگزار کننده این سافاری ها در نزدیکی شهر Kiruna که شمالی ترین شهر سوئد است قرار دارند.

  • اقامت در هتل های یخی

برای آخر هفته ها شما می توانید تجربه خوبی را برای اقامت در اولین هتل های یخی جهان که در منطقه Jukkasjärvi در نزدیکی Kiruna قرار دارد داشته باشید. این هتل در سال ۱۹۹۰ میلادی افتتاح شد و هرساله هنرمندان زیادی برای بازسازی آن فعالیت دارند. در ساخت بنای این هتل از بلاک های یخی که از آب های رودخانه تورن (Torne) ساخته شده است آig Six”یکس ا میبرند تا هایی که شما را به ا ۱ ساعت طول می کشد. ۲۰۰ پیست اسکی در سوئد وجود دارد که شما ی باشد. استفاده می شود. در این هتل همیشه نوشیدنی هایی با لیوان های پر از یخ سرو می شود.

ICEHOTEL, Jukkasjärvi, konstkatalog 2012/2013. 321 Cold and Crazy Jonas Gencevicius, Lithuania Jurgita Genceviciene, Lithuania

ICEHOTEL, Jukkasjärvi, konstkatalog 2012/2013. 321 Cold and Crazy
Jonas Gencevicius, Lithuania
Jurgita Genceviciene, Lithuania

  • شفق شمالی

یکی از مناظر زیبای سوئد، شفق شمالی می باشد که جایزه طبیعت به شما است. این پرده نورانی سبز و قرمز رنگ که بیشتر اوقات در آسمان می رقصد از اکتبر تا مارس و گاهی بسته به شرایط در زمان های دیگر، از همه مناطق سوئد شمالی قابل دیدن است. اما بهترین مکان برای دیدن این شاهکار طبیعت، پارک ملی آبیسکو (Abisko) در شمال شهر Kiruna می باشد.

Northern Lights above tents at the reindeer lodge in Jukkasjärvi, Sweden

Northern Lights above tents at the reindeer lodge in Jukkasjärvi, Sweden

  • سورتمه برانید

در سوئد سورتمه هایی وجود دارند که سگ ها آن را هدایت می کنند و یکی از سرگرمی های جذاب در اطراف لاپلند، رشته کوه های پادجلانتا (Padjelanta) و پارک ملی سارک (Sarek) می باشد. شرکت های زیادی در این مناطق وجود دارند که برگزار کننده انواع تورهای سورتمه های سگی به صورت روزانه و یا چند روزه هستند. به وسیله این تورها شما می توانید حیات وحش و زیبایی های طبیعت سوئد را در زمستان از نزدیک حس کنید.

  • ماهیگیری از دریاچه های یخی

اگر تا به حال ماهیگیری نکردید، حتما ماهیگیری از سوراخ هایی بر روی دریاچه های یخی برای شما بسیار جالب خواهد بود. در سوئد هزاران دریاچه وجود دارد که می توانید در آن ها به ماهیگیری بپردازید. برای این کار فقط کافی است یک چاله بر روی دریاچه درست کنید و با دیدن قلاب ماهیگیری خود از روی یخ های کریستالی به راحتی ماهیگیری کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz