درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سالروز تولد مارتین لوتر کینگ در امریکا

تصویر لوتر

یکی از روزهای رسمی تعطیل در امریکا، روز بزرگداشت مارتین لوتر کینگ (Martin Luther King)، رهبر جنبش حقوق مدنی امریکایی های افریقایی تبار می باشد. وی در روز ۱۵ ژانویه سال ۱۹۲۹ میلادی در خانواده ای از فرقه باپتیست یا همان تعمیدگرایان در شهر آتلانتا جورجیا به دنیا آمد و همین باعث شد تا وی در رشته علوم دینی ادامه تحصیل دهد.
او یک فعال سیاسی در زمینه تبعیض نژادی در امریکا بود و به همین دلیل شهرت زیادی پیدا کرد. در سال ۱۹۵۷ میلادی به همراه ده ها سیاهپوست دیگر کنفرانس رهبران مسیحی جنوب را تشکیل دادند. مارتین در سال ۱۹۶۴ به عنوان جوان ترین فرد برنده جایزه صلح نوبل شد و در سال ۱۹۶۳ میلادی به عنوان مرد سال از طرف مجله تایمز انتخاب شد.
یکی از مهمترین سخنرانی های امریکا به نام “رویایی دارم” توسط همین مرد سال برگزار شد و او در این سخنرانی درباره تساوی حقوق انسان ها در امریکا صحبت کرد. متاسفانه در ۴ آوریل ۱۹۶۸ میلادی در شهر ممفیس این مرد بزرگ را ترور کردند و به همین دلیل ۱۸ سال پس از این واقعه برای بزرگداشت ایشان سومین دوشنبه ماه ژانویه در امریکا تعطیل رسمی اعلام شد.
همچنین در سال ۲۰۱۱ میلادی در محوطه جنوب غربی پارک ملی واشینگتن برای اولین بار تندیس یک سیاهپوست یعنی مارتین لوتر کینگ در کنار تندیس بعضی از سفیدپوستان امریکا، برای یادبود ایشان بنا شد. این تندیس که به “صخره امید” نیز معروف است توسط لی یشین، یک هنرمند چینی ساخته شد. در زیر این بنا جمله ای از توماس جفرسون با این محتوا حک شد  که “حالا وقت آن رسیده که گفته تو مبنی بر اینکه همه انسان ها برابرند را در عمل ببینیم”. البته انتقادهای زیادی به این نوشته شد که در نهایت مجبور به اصلاح آن شدند.
مرگ این بزرگ مرد امریکایی باعث شد تا مردم غم بزرگی را متحمل شوند تا جایی که شورش هایی نیز صورت گرفت و مردم از آن سال ها به خاطر بزرگداشت مارتین روز تولد او را هر ساله جشن می گیرند و این روز یکی از تعطیلات رسمی در دولت فدرال می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz