درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سامانه جدید مهاجرت کانادا

سامانه جدید مهاجرت کانادا

سامانه جدید مهاجرت کانادا ( Express Entry)، شروع کندی داشت

تاریخ انتشار: ۲۳ آوریل ۲۰۱۵

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا می گوید کمتر از ۵۰ درصد مهاجرانی که امسال به این کشور آمده اند، از طریق Express Entry انتخاب خواهند شد. سامانه جدید که توسط دولت محافظه کار کانادا ارائه شده است، قرار بود مناسب نیازهای مهاجران اقتصادی متخصص باشد که نیازهای کارفرمایان کانادایی را برطرف می کنند.

از هنگام شروع برنامه Express Entry، در ابتدای ژانویه ۲۰۱۵، فقط بیش از ۶۸۵۰ مهاجر، یعنی حدود ۲۳۰۰ نفر در ماه برای تکمیل درخواست اقامت دایم دعوت شده اند. بنابراین با سامانه جدید، بخش عمده مهاجران تا سال ۲۰۱۷ پردازش نخواهند شد.

طرح سطوح مهاجرت

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا به عنوان بخشی از طرح سطوح مهاجرت خود، برای پذیرش بین ۲۶۰ هزار تا ۲۸۵ هزار نفر مقیم دائم جدید، کمیته تشکیل داده است که حدود دو سوم این تعداد، مهاجران اقتصادی هستند.

برای این که دولت به هدف خود نزدیک تر شود، باید بتواند ماهیانه ۲۲۵۰۰ مهاجر را پذیرش کند. بنابراین ورود بخش اعظم این مهاجران جدید در سال جاری با همان سامانه قبلی انجام خواهد شد. سامانه قبلی به دلیل کند بودن زمان پردازش، با انتقادهای فراوانی روبه روست.

سخنگوی اداره شهروندی و مهاجرت کانادا، جوهان نادو گفت: «اداره شهروندی و مهاجرت در دوره گذار پیاده سازی Express Entry می باشد و این روند حدود دو سال طول خواهد کشید. بیشتر مهاجران اقتصادی که در سال ۲۰۱۵ وارد کانادا شده اند از بین افرادی انتخاب شدند که در سال های قبل از برنامه Express Entry، درخواست ورود به کانادا را داده بودند».

انتظار می رود سهم مقیمان دائمی که از طریق این سامانه وارد کانادا می شوند در سال ۲۰۱۶ به میزان ۵۰ درصد پذیرش ها برسد. اداره شهروندی و مهاجرت انتظار دارد بخش اعظم ورودهای مروبط به مهاجران اقتصادی، اگر نگوییم همه شان، از طریق Express Entry انجام خواهد گرفت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz