درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سردترین شب زندگیتان را در هتل یخی تجربه کنید

سردترین شب زندگیتان را در هتل یخی تجربه کنید

سردترین شب زندگیتان را در هتل یخی سوئد تجربه کنید

شاید برای برنامه ریزی یک سفر، مهم ترین قسمت آن انتخاب محل اقامت باشد و این انتخاب بستگی به شرایط فرد دارد. افرادی فقط به این فکر هستند تا مکانی آرام و کم هزینه برای اقامت خود در طول سفر انتخاب کنند و افرادی دیگر نیز برایشان شیک بودن و قابل دسترس بودن هتل مهم است. اما انتخاب یک هتل یخی حتما انتخابی خاص خواهد بود. شاید فکر کنید که همچین چیزی امکان ندارد اما جالب است بدانید که هتل های یخی وجود دارند.

یکی از این هتل های عجیب در شمال کشور سوئد در روستای یوکاسژروی (Jukkasjärvi) قرار دارد که در واقع اولین هتل یخی جهان نیز محسوب می شود. این هتل زیبا که از سال ۱۹۸۹ میلادی شروع به کار کرد در روستای کم جمعیت یوکاسژروی، هر ساله پذیرای هزاران توریستی است که از سر تا سر جهان برای اقامت در این هتل استثنایی به این مکان سفر می کنند.

هتل_یخی۱

بازدیدکنندگان علاوه بر اقامت در هتل و لذت بردن از زیبایی های بی نظیر آن، شانس دیدن شفق شمالی را هم خواهند داشت. مسئولان این هتل برای علاقمندان، تورهایی در نظر گرفته است تا آن ها را برای دیدن شفق به مکان های خاصی ببرد. این تورها شامل سورتمه سواری نیز می شود که راهبران آن سگ ها می باشند. علاوه بر این در صورتی که تمایل داشته باشید، هتل تورهای هوایی نیز برای مسافران در نظر گرفته است تا از پشت پنجره های هواپیما بتوانند شفق را از نزدیک ببینند.

یکی از جاذبه های جالب در مورد این هتل این است که بنای هتل هر ساله تغییر می کند. هر سال در فصل بهار و زمستان، یخ هایی از رودخانه تورن برای ساخت این هتل در یخچال های بزرگی نگهداری می شود و در دو ماه نوامبر و دسامبر کارگران و صد ها هنرمند چیره دست در زمینه طراحی مجسمه با یخ مشغول به کار می شوند تا این هتل یخی ساخته شود. برای این که بنای هتل محکم باشد از ترکیبی از یخ و برف که به آن Snice گفته می شود نیز استفاده می کنند.

هتل_یخی۲

این هتل همچنین دارای رستوران، سالن تئاتر و مجسمه های زیبا نیز می باشد. برای کسانی که اتاق برای اقامت اجاره می کنند تخت هایی از یخ وجود دارد که روی آن تشکی از جنس پوست گوزن قرار دارد. این هتل با ساختار استثنایی خود هرساله پذیرای مراسم ازدواج زوج های جوان نیز می باشد و برای زوج هایی که مراسم عروسی خود را در این هتل برگزار می کنند خدمات خاصی نیز ارائه می شود.

هتل_یخی۳

هرساله در اواسط  ماه آوریل که هوا رو به گرمی می رود، هتل یخی سوئد آب می شود و دوباره روانه رودخانه تورن می شود تا بار دیگر در چرخه زندگی جریان پیدا کند. مطمئنا برای کسانی که قصد تجربه ای شگفت انگیز و خاص در سوئد دارند، این هتل می تواند مکان مناسبی باشد تا برای آن ها خاطره ای به یاد ماندنی از کشور سوئد به جای بگذارد. البته در صورتی که جزو افرادی هستید که تحمل خوابیدن در سرما را ندارید نگران نباشید. هتل کوچک دیگری نیز برای شما در این روستا وجود دارد که می توانید برای اقامت شبانه خود آن جا را انتخاب کنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz