درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سفر به شهرهای فرانسوی‌زبان کانادا

سفر به شهرهای فرانسوی‌زبان کانادا

خاطرات سفر به کانادا: از اوتاوا تا مونترال

  • مسافت: ۲۴۰ کلیومتر

ما همیشه باور داریم که اصطلاح ” هرچه بیشتر ، بهتر” واقعیت است. بنابراین، وقتی به ما در تابستان گذشته گفتند که در در سفر به کشور کانادا با ما همراه می‌شوند، سریعا برنامه‌ریزی کردیم، برنامه این بود: از آغاز تا پایان سفر، از اتاوا تا مونترال، بخوریم و بنوشیم، سپس با هدف نامعلوم رسیدن به مونترال به جاده زدیم. به این دلیل می‌گویم نامعلوم چون، مهارت‌های جهت‌یابی ما بسیار ضعیف بود. زمانی که در مراکز فرانسوی کشور کانادا بودیم، به این فکر کردیم که بهترین راه شناخت این شهر، سفر با دوچرخه است.

قایق سواری در کانال آب اوتاوا

ما در اواخر شب رسیدیم، اما یکی از دوستان همیشه چابک، ما را مجبور کرد برخیزیم و پیش از اینکه اغلب مردم شهر تصمیم‌بگیرند تا با نان تست خود چه‌ بخورند، قایق پارویی را به‌داخل کانال اصل شهر انداختیم، پس از کمی پارو زدن به نزدیکی شهر رسیدیم و پس از آن با یک تاکسی آبی عازم مرکز خرید حیرت انگیز اتاوا شدیم. در آنجا بخش‌هایی از هنر معماری وجود داشت، یکی از افراد محلی اوتاوا برای ما درباره زاویه و مدرن گرایی این شهر صحبت کرد تا اینکه همه ما به یک نوشیدنی نیاز پیداکردیم. و حوالی ساعت ۸، ما یک غذای خوب را به نوشیدنی اضافه کردیم.

روز کانادا (Canada Day)

قرمز و سفید، قرمز و سفید و باز هم قرمز و سفید. هرکسی که فکر می‌کند کانادایی‌ها وطن پرست و مهمان‌دوست نیستند، در آخرین هفته جولای در کانادا نبوده است. ما ریشه‌ بریتانیایی مردم کانادا را حین تغییر قدرت مشاهد کردیم و عاشق اتحاد ملیت‌های کانادا شدم. ما غذای مختصر و مقداری نوشیدنی محلی خوردیم. بعد از اندک گرمای بعدازظهر، شب فرارسید. جمعیت بسیار زیاد و به‌طور عجیبی با نزاکت بودند. جشن و پایکوپی به مناسبت روز کانادا بی نظیر بود؛ آتش بازی در بالای سر و پشت گروه موزیک آغاز شد. آن شب پاهای ما خیلی درد گرفت ولی به قدری خوش گذشت که این درد ارزشش را داشت.

و این تور گردشگری در کانادا همچنان ادامه دارد….


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz