درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سفر به کانادا – ساسکاچوان (۲)

سفر به کانادا – ساسکاچوان (۲)

تورگردشگری در ساسکاچوان

ماجراجویی صحرایی در ساسکاچوان کانادا

به شلوار چرم مخصوص گاوچرانی که بر تن دارید تازیانه‌ای وصل کنید و بعد بر زین اسب خود سوار شوید، یک هفته را صرف یادگیری در مرتع پرورش احشام تاریخی ریسور کنید تا مانند یک گاوچران شوید.

زمانی‌که در کنار آتش‌اردوگاه در برابر خیمه سرخ‌پوستان قدیمی کری در مراتع رودخانه استورجن نشسته اید، زوزه ی گرگ ها را خواهید شنید.

در بزرگترین تپه‌های شنی این قاره بیاستید و در سایه‌گاه آن ها چادر بزنید، برای یادگیری درباره زندگی گیاهان صحرایی و تاریخ ۸۰۰۰ ساله بشر در منطقه محافظت شده حیات‌وحش چند روزی وقت صرف کنید.

در محدوده مراتع سبز زمرد رنگ گردش کنید و سپس در شیب تند جویبارهای خشکی که به رودخانه پهناور کریستال آبی ساسکاچوان در مراتع لاریتا می‌ریزد، پرسه بزنید. پس از یک روز سخت سوار بر زین، بعد از تاریکی هوا به کافه ای بروید و استراحت کنید.

ماجراجویی‌های شهری در ساسکاچوان

آب منطقه ساسکاچوان به سلامت بدن کمک می‌کند، در حوضچه‌های غنی از موادمعدنی در باغ‌های معابد کانی اسپا ریزورت در شهر موس‌جاو غوطه‌ور شوید.

این منطقه توریستی در ساسکاچوان از پارک مرکزی نیویورک هم بزرگتر است و محل پارک مرغان آبزی و یک گالری هنری است. می‌توانید پیاده، با دوچرخه، قایق یا اسکیت از پارک سلطنتی واسکانا بازدید کنید.

از میان شهر ساسکاتون با قایق، پیاده، همراه با دوچرخه یا با ماشین حدود ۶۰ کیلومتر رانندگی درمسیر دره‌های میواسین، به جنوب رودخامه ساسکاچوان بروید.

سوار بر کشتی در ساسکاچوان

درمیان صدهزار دریاچه و رودخانه ساسکاچوان که از زمان وویاجراس و تاجران خز در ایالات شمالی خارج از دسترس، تغییرنکرده است، قایق‌سواری کنید.

آیا ماهی‌های قطبی، اردک ماهی و ماهی سفید در زمان استراحت و عدم دسترسی به کمپ ماهیگیری در دریاچه فاستر وجود دارند؟ خودتان ببینید و پاسخ بدهید.

قزل‌آلاهای بزرگ دریاچه را شکار کنید و اردک‌ماهی‌ها را به غنیمت ببرید، با پیاده‌روی در تپه‌های ماسه‌ای یا تمدد اعصاب زیر دستان یک ماساژور و با گردش در تفریح‌گاه دریاچه سلوین آخرین تجربیات خود از سفر به شمال کانادا را به‌دست آورید.

آب‌وهوای ساسکاچوان

فصل تابستان با روزهایی بلند از تابش آفتاب از اواخر ماه می تا اواخر ماه سپتامبر به طول می‌انجامد. انتظار می‌رود که میانگین دمای روزانه ماه جولای در رجینا (در جنوب) ۲۷ درجه سانتیگراد و در پرینس آلبرت (در شمال) ۲۳ درجه سانتیگراد باشد.

زمستان از اواخر ماه اکتبر تا اواخر ماه مارچ به‌طول می‌انجامد که ممکن است برای یک دوره زمانی بسیار کوتاه بسیار سرد باشد. انتظار می‌رود بالاترین دمای روزانه در ماه ژانویه حدود ۱۰- درجه سانتیگراد و پایین‌ترین دمای شبانه ۲۲- درجه سانتیگراد باشد. با وجود سرما، زمستان معمولا هوا آفتابی است. ساسکاچوان بیشتر از هر ایالت دیگری در کانادا در معرض نور آفتاب است، بنابراین عینک آفتابی در هرفصلی ضروری است.

فصل بهار از ماه مارچ تا اواسط ماه می به‌طول می‌انجامد و دمای متغیر و گاها باران به همراه دارد.

در پایان ماه سپتامبر، فصل رنگارنگ پاییز فرا می‌رسد و تا پایان ماه اکتبر ادامه دارد. در این فصل روزها گرم و آفتابی هستند اما به همراه داشتن یک ژاکت اضافی ایده بسیار خوبی است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz