درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوئد را بیشتر بشناسید

سوئد را بیشتر بشناسید

سوئد را بیشتر بشناسید

افراد زیادی هر ساله از سراسر دنیا برای مهاجرت به سوئد اقدام می کنند. اما قبل از مهاجرت به هر کشوری بهتر است اطلاعاتی هر چند ابتدایی در مورد کشور مقصد داشته باشند. سوئد کشوری در شمال اروپا می باشد که در همسایگی کشورهای نروژ، فنلاند، دانمارک، خلیج بوتنی و دریای بالتیک می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای استکهلم است. سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت محسوب می شود و دارای تراکم جمعیت پایینی می باشد.

آب و هوای سوئد

سوئد در کل سرد است و دارای زمستان های طولانی و سرد و تابستان های کوتاه می باشد. سوئد از نظر آب و هوایی به ۴ بخش زیر تقسیم می شود:

  • منطقه نورلند در شمال که دارای کوه های پوشیده از جنگل است
  • یونکوپینگ در جنوب که زمین های مرتفع دارد
  • دریاچه دیستریکت در قسمت مرکزی
  • جلگه اسکانیا در قسمت پایینی بخش جنوبی کشور

اقتصاد سوئد

یکی از بازارهای فعال صادرات در اروپا در سوئد می باشد. این کشور پس از گذراندن جنگ جهانی دوم به بازارهای صادرات خود رونق فراوانی داد و این امر باعث شد تا به یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی در اروپا تبدیل شود. سوئد به خاطر داشتن جنگل های فراوان اقتصاد خوبی در صنایع چوبی دارد. همچنین به دلیل وجود معادن سنگ آهن، تولیدات صنعتی مانند تولید خودرو، کامیون و صنایع فلزی بسیار رونق دارد. واحد پول سوئد نیز، کرون است.

سیاست

پادشاهی در این کشور بالاترین مقام را دارد ولی شخص پادشاه به صورت مستقیم در سیاست دخالتی ندارد و فقط جنبه تشریفاتی دارد. پارلمان سوئد از ۳۴۹ عضو تشکیل شده است و تعداد زنان و مردان در این پارلمان تقریبا مساوی می باشد. در پارلمان ۷ حزب هم وجود دارد که به دو دسته متحدین و سوسیالیستی تقسیم می شوند.

زبان مردم

زبان مردم در این کشور، زبان سوئدی می باشد که از زیر مجموعه زبان های هندواروپایی می باشد و تقریبا شبیه به زبان های نروژی و دانمارکی می باشد به طوری که مردم با این سه زبان مختلف به راحتی می توانند با هم ارتباط برقرار کنند. مردم کمی به زبان های فنلاندی، تورندال، رومانی و ییدیش نیز صحبت می کنند.

دین

بیشترین مذهب مردم سوئدی مسیحیت است البته دین بیشتر مردم مسیحیت لوتری می باشد ولی مذاهب دیگری مانند کاتولیک و ارتدکس نیز بین مردم رواج دارد. گرچه اسلام نیز در این کشور سهم بزرگی از ادیان در بین مردم دارند.

تحصیلات

مثل تمام کشورهای دنیا در سوئد نیز قانون آموزش برای کودکان وجود دارد و همه والدین باید کودکان خود را برای تحصیل به مدارس بفرستند. سن شروع برای رفتن به مدرسه ۷ سالکی می باشد و برای کودکان ۹ سال تحصیل اجباری در نظر گرفته شده است. دانش آموزان در دبیرستان رشته تحصیلی خود را انتخاب می کنند و برای رفتن به دانشگاه آماده می شوند. دانشگاه های سوئد نیز از جمله دانشگاه های معتبر می باشد که در ۳ گرایش طبیعت، نانوتکنولوژی و IT در جهان پیشرو است.

در کل می توان گفت برای کسانی که قصد مهاجرت به سوئد دارند در این کشور فرصت های زیادی وجود دارد تا یک زندگی مدرن و خوب را تجربه کنند.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz