درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۲)

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۲)

آیا در خصوص عدم پذیرش طبق بخش ۲۲۱(g) کاری از دست من ساخته هست؟

اگر درخواست شما رد شده است چون مدارک یا اطلاعات شما ناقص است، می توانید در اسرع وقت نسبت به ارائه مدارک یا اطلاعات ناقص، اقدام کنید. بعد از تحویل مدارک، درخواست شما باید روند اداری را طی کند و معلوم شود آیا مجاز به دریافت ویزا هستید یا خیر. شما از تاریخی که رد درخواست شده اید تا یک سال مهلت دارید اطلاعات بیشتری ارائه کنید. در غیر این صورت، اگر طی یک سال مدارک اضافی را ارائه نکنید، باید دوباره درخواست ویزا دهید و هزینه های درخواست را مجدد پرداخت نمایید.

اگر درخواست شما به طی مراحل اداری بیشتری نیاز داشته باشد، زمان بیشتری بعد از مصاحبه لازم خواهد بود. زمان پردازش ممکن است بسته به شرایط فرد، متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مراحل اداری مراجعه کنید.

قانون ملیت و مهاجرت بخش ۲۱۴(b)– صلاحیت دریافت ویزا و هدف از مهاجرت

عدم پذیرش ویزا طبق بخش ۲۱۴(b) قانون ملیت و مهاجرت یعنی چه؟

این قانون فقط به دسته ویزاهای غیرمهاجرتی اطلاق می شود. اگر طبق بخش ۲۱۴(b) قانون ملیت و مهاجرت با عدم پذیرش ویزا مواجه شده اید یعنی شما:

  • به طور شفاف به افسر کنسولی ثابت نکردید که واجد شرایط دریافت ویزای دسته غیرمهاجرتی مورد تقاضای خود هستید؛ و/یا
  • طبق قانون، بر فرض قصد به مهاجرت، غلبه نکرده اید و به طور کامل نشان ندادید در کشور موطن خود ارتباطات قوی دارید که در انتهای مدت اقامت موقتتان، شما را مجبور به بازگشت از ایالات متحده کند. (متقاضیان ویزاهای H-1 B و L و همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی آن ها از این شرط معاف هستند).

ارتباط قوی با کشور موطن یعنی چه؟

ارتباطات، جنبه های مختلف زندگی شما هستند که شما را به کشورتان وابسته نگه می دارند. ارتباطات قوی از یک کشور به کشور، شهری به شهر دیگر و فردی به فرد دیگر دیگر با هم تفاوت دارند اما نمونه های آن از این قرارند:

  • شغلتان؛
  • خانه تان؛ و/یا
  • ارتباط با دوستان و اقوامتان.

افسران کنسولی هنگام مصاحبه به هر فرد به طور مجزا توجه می کنند و شرایط، برنامه های سفر، منابع مالی، و ارتباطات خارج از ایلات متحده او را می سنجند تا مطمئن شوند عزیمت متقاضی بعد از اقامت موقت، قطعی خواهد بود.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz