درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۳)

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۳)

آیا عدم پذیرش طبق بخش ۲۱۴(b) دایمی است؟

خیر. عدم پذیرش یا عدم صلاحیت طبق بخش ۲۱۴(b) بابت یک درخواست خاص است. پس هنگامی که آن پرنده بسته شود، بخش کنسولی نمی تواند اقدام دیگری انجام دهد. فرایند استینافی در کار نخواهد بود. اگر احساس می کنید اطلاعات بیشتری هست که باید در ارتباط با تصمیم ویزا مد نظر قرار گیرد، یا تغییرات محسوسی در شرایط شما از هنگام درخواست قبلیتان رخ داده است، مجاز به درخواست ویزا هستید. برای درخواست، باید فرم درخواست جدید پر کنید، هزینه درخواست مجدد بپردازید و قرار ملاقات مجددی بابت مصاحبه ترتیب دهید. وب سایت سفارت خانه یا کنسولگری محلی که می خواهید از آن درخواست مجدد بدهید را مطالعه نمایید تا درباره روال درخواست مجدد بیشتر بدانید.

قانون ملیت و مهاجرت بخش ۲۱۲(a)(4)– هزینه های دولتی

چرا من طبق بخش ۲۱۲(a)(4) قانون ملیت و مهاجرت، ردصلاحیت شدم؟ منظور از «هزینه های دولتی» چیست؟

متقاضیان ویزا بایستی با ارائه مستندات در مورد پشتیبانی کافی مالی در ایالات متحده، این بند را رعایت کنند. عدم پذیرش ویزا یا عدم صلاحیت طبق بند ۲۱۲(a)(4) قانون ملیت و مهاجرت یعنی افسر کنسولی تعیین کرده است که احتمالا شما در ایالات متحده، جزو هزینه های دولتی به حساب خواهید آمد. هزینه های دولتی یعنی افسر کنسولی تشخیص داده است به دلیل عدم توانایی مالی، شما احتمالا بابت ادامه زندگی و پشتیبانی مالی تا میزان زیادی به دولت ایالات متحده متکی خواهید بود.

آیا ردصلاحیت طبق بخش ۲۱۲(a)(4) به معنی ردصلاحیت همیشگی است؟

ردصلاحیت یا عدم پذیرش طبق این بند طبق تعریف زیر و در موارد خاص می تواند برطرف شود.

مهاجران- بیشتر متقاضیان ویزای مهاجرتی لازم است سوگندنامه پشتیبانی (فرم I-864، I-864A، I-864W، یا I-864EZ هر کدام که مناسب و به جا باشد) را از پشتیبان های آمریکایی که برایشان درخواست پر کرده اند را ارائه کنند. اگر پشتیبان آمریکایی شما توانایی برآورده کردن تعهدات سوگندنامه پشتیبانی را نداشته باشد، شما می توانید سوگندنامه پشتیبانی دومی را از یک پشتیبان مشترک واجد شرایط دریافت کنید. درباره سوگندنامه پشتیبانی بیشتر بیاموزید.

برخی از گروه متقاضیان ویزا لازم نیست سوگندنامه پشتیبانی داشته باشند. این ها دسته هایی هستند که هیچ شهروند آمریکایی یا خویشاوند مقیم دایم قانونی نداریند که برایشان فرم درخواست پر کند از جمله بیشتر مهاجران مبتنی بر استخدام و متقاضیان ویزای گوناگون (DV).

اگر در دسته ویزایی درخواست می دهید که به فرم سوگندنامه پشتیبانی نیازی ندارد، در ادامه، نمونه هایی از مواردی است که می توانید به افسر کنسولی نشان دهید در ایالات متحده از پشتیبانی مالی کافی برخوردارید:

  • درآمدهای شخصی خودتان؛
  • پیشنهاد کاری در ایالات متحده؛ و/یا
  • پشتیبانی از طرف یک مقیم آمریکایی.

نمونه هایی از پشتیبانی از طرف مقیم آمریکایی به این صورت هستند:

  • نامه ای از طرف فرد مقیم ایالات متحده که اظهار کند هنگام حضور شما در ایالات متحده، هزینه های مالی شما را تقبل می کند؛
  • مدارکی مثل اظهارنامه بانکی یا فیش حقوقی که نشان دهد فرد مقیم ایالات متحده می تواند از لحاظ مالی شما را پشتیبانی کند؛ و/یا
  • تعهد پشتیبانی (فرم I-134).

افسر کنسولی مدارک اضافی پشتیبانی مالی شما را بررسی خواهد کرد تا تشخیص دهد آیا برای رفع مشکل عدم صلاحیت شما طبق بخش ۲۱۲(a)(4) کافی است یا خیر.

غیرمهاجران– شما باید طی اقامت موقت خود در ایالات متحده، توان مالی کافی خود را نشان دهید. رد صلاحیت بابت هزینه های دولتی برای متقاضیان ویزای غیرمهاجرتی بسیار کمتر است اما ممکن است رخ دهد. مثلا درمورد متقاضی ویزا که بدون مبلغ کافی برای هزینه های درمانی، در پی درمان در ایالات متحده است. درباره نحوه درخواست ویزای مهمان بابت درمان، بیشتر بیاموزید. برای رفع مشکل عدم صلاحیت بابت هزینه های دولتی، باید ثابت کنید که در ایالات متحده دارای پشتیبانی مالی کافی هستید. افسر کنسولی، شواهد اضافی که به او ارائه می کنید را بررسی می کند و تعیین می کند برای رفع مشکل عدم صلاحیت شما طبق بخش ۲۱۲(a)(4) کافی است یا خیر.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz