درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۵)

سوالات متداول درباره ویزای غیرمهاجرتی آمریکا (۵)

دلالیل عدم صلاحیت ها دریافت ویزای غیرمهاجرتی

این مقاله در خصوص برخی از عدم صلاحیت های رایج ویزا بحث می کند.

لغو عدم صلاحیت چیست؟

  • قانون ملیت و مهاجرت شامل تمهیداتی است که می تواند به متقاضی ویزایی که درخواستش بابت عدم صلاحیت خاصی رد شده است، امکان درخواست لغو آن را بدهد. وزارت امنیت داخلی همه لغو عدم صلاحیت ها را اعلام می کند. لغوها بنا به تشخیص هستند یعنی هیچ تضمینی وجود ندارد که وزارت امنیت داخلی با درخواست لغو شما موافقت کند. اگر لغو شما تایید شود، ممکن است برایتان ویزا صادر شود.

آیا همه کسانی که دارای عدم صلاحیت دریافت ویزا هستند می توانند درخواست لغو ارائه کنند؟

خیر. اگر فاقد صلاحیت برای دریافت ویزا تشخیص داده شوید، افسر کنسولی به شما اطلاع خواهد داد می توانید یا نمی توانید درخواست لغو عدم صلاحیت کنید. عوامل زیر مشخص می کند می توانید درخواست لغو دهید یا خیر:

  • وقتی لغو عدم صلاحیت بابت بخش خاصی از قانون که طبق آن فاقد صلاحیت شده اید، وجود داشته باشد؛
  • باید کاملا شرایط ویزای مورد درخواست خود را داشته باشید به جز آن عدم صلاحیت خاص تا بتوانید درخواست لغو کنید؛
  • اگر درخواست ویزای غیرمهاجرتی کرده اید، معمولا افسر کنسولی که شما را فاقد صلاحیت تشخیص داده است تشخیص می دهد به وزارت امنیت داخلی پشینهاد لغو بدهد؛ و
  • اگر درخواست ویزای مهاجرتی داده اید، بابت آن وضعیت خاص شما لغو وجود داشته باشد (مثلا بابت برخی انواع عدم صلاحیت در هنگام درخواست ویزای مهاجرتی، در صورتی می توانید درخواست لغو بدهید که همسر یا پدر و مادر شهروند یا مقیم دایم قانونی ایالات متحده دارید که در صورت عدم توان مهاجرت شما بتواند از مشکل شما بکاهد).

چگونه درخواست لغو را ارائه کنم؟

اگر بتوانید درخواست لغو بدهید، افسر کنسولی مستقر در سفارت خانه یا کنسولگری ایالات متحده که از آن درخواست داده اید، به شما اطلاع خواهد داد چه طور درخواست دهید.

متقاضیان ویزای مهاجرتی و ویزای غیر مهاجرتی نوع K آمریکا – اگر بتوانید درخواست لغو بدهید، باید فرم I-601، درخواست لغو زمینه عدم صلاحیت، را به استثنای چند مورد، مستقیم به یکی از مراکز لاک باکس خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده پست کنید. در این باره می توانید به وب سایت خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده مراجعه کنید.

من فاقد صلاحیت دریافت ویزا تشخیص داده شده ام و پرسش های بیشتری دارم. با چه کسی تماس بگیرم؟

شما باید با سفارت خانه یا کنسولگری که از آن جا درخواست داده اید تماس بگیرید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz