درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوالات متداول در خصوص ویزای موقت کانادا (۲)

سوالات متداول در خصوص ویزای موقت کانادا (۲)

اگر قصد داشته باشم ه همراه خانواده ام به کانادا سفر کنم، آیا یک درخواست برای تمام خانواده کافی است؟

خیر. هر کدام از اعضای خانواده باید فرم های لازم را خودش پر و امضا کند. والدین یا قیم ها می توانند در پر کردن فرم ها به فرزندان خود کمک کنند و لازم است به جای فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود نیز امضا کنند. می شود تمام درخواست ها را در یک پاکت قرار داد و برای مبلغ مجموع کل درخواست کنندگان، یک رسید پرداخت داشت.

با ویزای اقامت موقت، تا چه مدت می توانم در کانادا بمانم؟

اگر مهری داخل پاسپورت نخورده باشد، و تاریخ انتضای ویزا صادر نشده باشد، وضعیت شما به عنوان مقیم موقت را نشان می دهد، و شش ماه پس از ورود شما به کانادا منقضی خواهد شد.

چگونه می توانم ویزای موقت کانادا را تمدید کنم؟

شما می توانید برای تمدید وضعیت خود به عنوان یک مقیم موقت، به صورت آن لاین یا با فرم کاغذی درخواست بدهید. شما باید درخواست تمدید اقامت در کانادا را دست کم سی روز پیش از انقضای وضعیت خود ارائه کنید. اگر ویزای اقامت موقت شما بعد از تحویل درخواستتان و قبل از دریافت تصمیم منقضی شود، می توانید موقتاً در کانادا بمانید. این وضعیت ادامه دارد تا هنگامی که درمورد درخواست شما تصمیم گیری شود.

آیا می توانم با ویزای اقامت موقت در کانادا درس بخوانم؟

در کل، دانشجویان بین المللی برای پیگیری برنامه های تحصیلی خود در کانادا به ویزای تحصیلی نیاز دارند. با این حال این قانون چند استثنا هم دارد. اگر برنامه شما در کانادا از شش ماه کوتاهتر است، به اجازه تحصیل نیازی ندارید؛ البته بهتر است آن را درخواست بدهید زیرا ممکن است تصمیم بگیرید تحصیلاتتان را ادامه بدهید. همچنین اگر عضو خانواده یا کارکنان یک نماینده خارجی دارای استوارنامه از وزارت امور خارجه و تجارت کانادا باشید، می توانید بدون اجازه تحصیل در کانادا درس بخوانید. علاوه بر آن، اگر عضو قوای مسلح خارجی تحت سند قوای بازدید کننده باشید، نیازی به دریافت اجازه تحصیل ندارید. اگر اعضای خانواده تان مایل به تحصیل در کانادا باشند، باید واجد شرایط شوند. در پایان، اگر شما با اجازه کار یا ویزای دانشجویی در کانادا به سر می برید، فرزندان کم سن و سال شما می توانند در سطح اول یا دوم درس بخوانند. اما ابتدا باید با ویزای توریستی وارد کانادا شوند.

چطور می توانم با ویزای موقت در کانادا کار کنم؟

کلا اتباع خارجی برای کار در کانادا باید ویزای کار دریافت کند؛ البته استثناهایی نیز هست.

آیا برای انجام تجارت در کانادا هنگام ورود به آن کشور، به ویزای اقامت موقت نیاز دارم؟

اگر اهل کشوری هستید که برای بازدید از کانادا باید ویزا دریافت کنید، لازم است درست مانند همه بازدید کنندگان دیگر از کانادا، ویزای اقامت موقت دریافت کنید. این درخواست، درست مانند درخواست ویزای توریستی است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz