درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سوالات متداول در خصوص ویزای موقت کانادا

سوالات متداول در خصوص ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا چیست؟

شهروندان کانادا و اتباع دایمی کانادا حق دارند آزادانه وارد کانادا شوند. بازدیدکنندگان دیگرکشورها از کانادا از جمله گردشگران، دانشجویان و کارگران شاید لازم باشد برای ورود به کانادا از اداره مهاجرت کانادا، ویزای موقت کانادا دریافت کنند.

آیا همه کسانی که در تدارک دیدار از کانادا هستند به ویزای موقت کانادا نیاز دارند؟

خیر. اگر شما ساکن کشورهای معاف از ویزا هستید، برای دیدار از کانادا به ویزا نیازی ندارید. اما شهروندان کشورهای دیگر (از جمله ایران) باید پیش از ورود به کانادا، ویزای موقت کانادا دریافت کنند.

اگر قصد داشته باشم در کانادا درس بخوانم آیا به اجازه تحصیل نیاز دارم؟

اگر تحصیل شما در کانادا کمتر از شش ماه طول بکشد، به اجازه تحصیل نیازی ندارید. اگر اهل کشورهای معاف از ویزا نمی باشید (از جمله ایران)، برای هرگونه تحصیل طولانی تر از شش ماه علاوه بر ویزا موقت کانادا، باید اجازه تحصیل دریافت کنید.

برای دریافت اجازه کار و کار در کانادا باید چه شرایطی داشته باشم؟

برای این که واجد دریافت اجازه کار شوید، راه های بسیاری وجود دارد. در برخی مواقع، کارفرمای کانادایی باید ثابت کند که موفق نشده است برای تکمیل منصب خالی خود، افراد دارای اقامت دایم کانادا یا شهروندان کانادایی بیابد.

اگر درخواست من برای دریافت ویزا موقت کانادا رد شود، چه باید بکنم؟

اگر درخواست ویزای توریستی شما رد شود، فرایند رسمی مطلوبی وجود ندارد. علاوه بر آن، شما فقط در صورتی می توانید درخواست مجدد دهید که شرایطتان تفاوت اساسی کرده باشد یا اطلاعات جدید قابل ملاحظه ای داشته باشید که ارائه دهید.

چه طور می توانم به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده کمک کنم ویزای موقت کانادا را به دست آورد؟

اگر دوست یا عضو خانواده تان برای دیدار از کانادا به ویزایی موقت کانادا نیاز دارد، درخواست اولیه اش باید خارج از کانادا و به ادارات ویزای مسئول کشور یا منطقه شان تحویل شود. شما می توانید برای آن ها دعوت نامه بفرستید و توضیح دهید که چه طور به آن فرد کمک خواهید کرد از کانادا دیدن کند. مثلا شما ممکن است اظهار کنید که هزینه بلیط هواپیما یا اسکان او را برعهده می گیرید. درست است که دعوت نامه به دریافت ویزای موقت کانادا کمک می کند اما تضمینی نیست که فرد ویزا را دریافت کند.

برای درخواست ویزای موقت کاناد به چه مدارکی نیاز است؟

علاوه بر فرم های درخواست و هزینه های مورد نیاز، شما باید عکس، مدرک نشان دهنده استطاعت مالی، کپی بلیط بازگشت یا برنامه سفر خود را (اگر موجود است) و مدارک دیگر درخواستی اداره مسئول کشور یا منطقه تان را ارائه کنید.

من شهروند ایالات متحده هستم و گرین کارت دارم. آیا لازم است درخواست ویزای موقت کانادا دهم؟

خیر. شما فقط کافیست در مرز، گذرنامه و گرین کارت معتبر خود را ارائه کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz