درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آلمان، فرانسه، و استرالیا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آلمان، فرانسه، و استرالیا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آلمان، فرانسه، و استرالیا

آلمان از ماه دی سال ۱۳۸۴ برای اقامت و استخدام، اجازه مشترک صادر می کند و در تلاش است دانشجویان بین المللی و مهاجران ماهر را به کشور جذب کند و در ورودشان آسان گیری کند. دانشجویان خارجی همچنین پس از اتمام تحصیل صلاحیت دارند تا یک سال با هدف جستجوی کاری که با زمینه تحصیلیشان مرتبط باشد اقامت خود را تمدید کنند.

در فرانسه، دانشجویان بین المللی حق دارند هنگام تحصیل تا ۱۹ ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند. اما دانشجویان بایستی اجازه اقامت معتبر داشته باشند و در نهادی که در سیستم حفاظت اجتماعی فرانسوی شرکت دارد، تحصیل کنند. آن ها پس از اتمام تحصیلات می توانند در صورت کسب اجازه استخدام موقت، درخواست پیشنهاد استخدام موسسات فرانسوی را بپذیرند. لازم به ذکر است که آلمان و فرانسه هر دو توافق نامه شینگن را امضا کرده اند.

بر اساس سیستم امتیاز استرالیا که مهاجرت افراد ماهر را تشویق می کند، مقررات به تمام دانشجویان بین المللی که مدرک خود را از استرالیا دریافت کرده اند اجازه می دهد تا ۱۸ ماه پس از اتمام تحصیلات در استرالیا بمانند. دانشجویان می توانند طبق اصلاحات برنامه کلی مهاجرت افراد ماهر، علاوه بر امتیازاتی که از قبل بابت صلاحیت های خود در استرالیا دریافت کرده اند، بابت تجربه کار ماهرانه و تسلط بر زبان انگلیسی امتیاز دریافت کنند. پیشتر، دانشجویان بین المللی هنگام درخواست مهاجرت کلی افراد ماهر از شرط تجربه کاری معاف بودند.

طبق قوانینی که در ۱۰ شهریور ۲۰۰۷ به تصویب رسید، مسوولان موظف هستند «ویزای موقت» صادر کنند تا متقاضیان بتوانند کسب تجربه کنند. این تغییرات برای تقویت رابطه بین درس، تجربه کاری، و استخدام انجام شدند تا اطمینان حاصل شود مهاجران، مهارت هایی که کارفرمایان استرالیایی نیاز دارند را کسب کنند. منطق پنهان در این طرح ها تماسل استرالیا به بهره برداری از مهارت های فارغ التحصیلان خارجی است.

دانشجویان دیگر پس از اتمام تحصیلات کارشناسی ارشد خود مجاز نیستند برای کار در استرالیا بمانند. اکنون باید طبق قوانین حمایتی جدید، درخواست مجدد ارائه کنند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz