درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آمریکا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در آمریکا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در ایالات متحده

هر ساله ایالات متحده، جمعیت زیادی را به عنوان نیروی کار جذب خود می کند. البته دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از نهادهای آمریکایی پس از اتمام تحصیلات، به طور خودکار حق اقامت در کشور برای اهداف کاری را ندارند. در واقع دانشجویان به عنوان بخشی از فرایند درخواست دانشجویی باید اظهار کنند که قصد مهاجرت به ایالات متحده را ندارند.

سیاست های ویزا و مهاجرت در ایالات متحده در خصوص دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان آن در مقایسه با کشورهای میزبان دیگر، (به شکلی بحث برانگیز) بسیار سخت گیرانه تر است. بزرگ ترین تغییر در خصوص مقررات ویزا بعد از حملات تروریستی ۲۰ شهریور (۱۱ سپتامبر) سال ۱۳۸۰ اتخاذ شد و ایالات متحده بلافاصله مقررات سخت گیرانه تری بر شرایط مهاجرت و ویزا اعمال کرد. طبق قانون محافظت مرزی بیشتر و اصلاحات ورود ویزا (۱۳۸۱)، ایالات متحده مالیات دانشجویی جدیدی را اعمال کرد تا برای کارکردهای مربوط به ویزا، سیستم رد یابی کامپیوتری پیشرفته تری را تامین بودجه کند و در عین حال جابه جایی بین دسته های ویزا را نیز سخت تر کرد.

با این حال، اخیرا وزارت امور خارجه ایالات متحده طرح کارآموزی جدیدی را برقرار کرده است که عمدتا برای دانشجویان خارجی طراحی شده است. از تیرماه سال ۱۳۸۶ برخی دانشجویان بین المللی خاص مجاز به شرکت در فعالیت های کارآموزی یک ساله حین تحصیل بابت آموزش عملی خود هستند مادامی که بتوانند توضیح دهند این تجربه چه طور توانسته تحصیلات آنان را بهتر کند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz