درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در بریتانیا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در بریتانیا

سیاست های ویزای دانشجویی و مهاجرت در بریتانیا

در سال ۱۳۸۵ دولت بریتانیا به عنوان بخشی از جذب نیروی کار ماهر، اصلاحاتی را بر طرح فارغ التحصیلان علوم و مهندسی اعمال کرد که به همه دانشجویان بین المللی دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد و دکترا (شروع پس از ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵) امکان می داد صرف نظر از مقررات، در بریتانیا بمانند و متقاضی استخدام شوند. دولت همچنین ملاحظات خاصی برای دانشجویان MBA بین المللی در نظر گرفته است و به ۵۰ دانشگاه رده بالای تجارت، به ویزای کار یک ساله شان پس از فارغ التحصیلی، تمدید ویزای سه ساله اعطا کرده است. چنین دانشجویانی به عنوان بخشی از برنامه مهاجران کاملا ماهر از ۲۳ فروردین سال ۱۳۸۴ واجد شرایط درخواست اقامت دائم شده اند. همچنین دولت فرصت به دانشجویان اهل کشورهای غیر از اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا را در سال ۱۳۸۶ تمدید کرد و به همه دانشجویانی که تحصیلات خود را در اروپا تمام کرده اند فرصت داد برای استخدام در بریتانیا بمانند. برنامه فارغ التحصیلان بین المللی از ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۸۶ اعمال شده است.

اما در ماه فروردین سال ۱۳۹۰ دولت بریتانیا اعلام کرد در مورد ویزای دانشجویی از طریق سیستم، اصلاحاتی انجام داده است و سخت گیرانه تر عمل خواهد کرد. تغییرات عمده در سیاست های مهاجرت دانشجویی شامل مقررات سخت گیرانه تر در ورود، حق کار سخت گیرانه تر و بسته شدن راه های استخدام بعد از فارغ التحصیلی می باشند که با هدف اطمینان بریتانیا از ورود بهترین دانشجویان خارجی با مشارکت مد نظر اعمال شده اند.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz