درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شادترین شهرهای بریتانیا

Edinburgh skyline from roof top, areal view, Edinburgh, Scotland

شادترین شهرهای بریتانیا

انتخاب مکان زندگی مسلما یکی از مهمترین مسائل زندگی همه انسان هاست. مردم نسبت به شرایط خود شهرهای مختلفی را برای زندگی انتخاب می کنند. بعضی ها به خاطر موقعیت شغلی و بعضی دیگر به خاطر نوع آب و هوا و گاهی نیز به دلیل زندگی در یک مکان آرام. اما همه این انتخاب ها بر می گردد به این قضیه که همه به دنبال آرامش و شادی هستند، بنابراین انتخاب شهری که در آن آرام و شاد باشید بسیار مهم است.

Cardiff bay, Cardiff, Wales, UK - NOVEMBER 11 2013. Showing the millennium centre at Cardiff bay during a sunny day in winter 2013

 

اگر شما هم قصد مهاجرت به بریتانیا را دارید و در انتخاب مکان زندگی خود در حال تحقیق هستید، شاید مطالب این پست برای شما جالب باشد تا بتوانید شادترین شهرهای بریتانیا را بهتر بشناسید.

 

هر چند که علی رغم شلوغی و گرانی لندن، مردم زندگی در این شهر را انتخاب می کنند ولی جالب است بدانید که شهرهای دیگری نیز به عنوان شادترین شهرهای بریتانیا انتخاب شده اند. طبق مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۳، شفیلد (Sheffield) شادترین شهر بریتانیا انتخاب شد به طوری که ۳۰ درصد از ساکنان آن اعلام کردند که هر روز شاد هستند. شفیلد در واقع شهر موسیقی است و محل تولد بعضی از مشاهیر بزرگ موسیقی نیز می باشد. طبق مطالعات، ساکنان بالای ۵۵ سال در این شهر نسبت به بقیه شهرهای بریتانیا از نشاط بیشتری برخوردار هستند. همچنین هزینه زندگی در شفیلد نسبت به لندن ۲۵ درصد کمتر است؛ بنابراین برای کسانی که دوست دارند با هزینه کمتر در شهری بزرگ زندگی کنند شفیلد انتخاب خوبی خواهد بود.

Sheffield Tram Bridge and lines by night 

 

ادینبرگ (Edinburgh) که پایتخت کشور اسکاتلند می باشد به عنوان دومین شهر شاد بریتانیا و برایتون (Brighton) با اختلاف کمی با ادینبرگ رتبه سوم را کسب کرد. ادینبرگ از جمله شهرهایی است که هر ساله توریست های زیادی برای بازدید خیابان های زیبای آن به این شهر می آیند. البته به دلیل خنک بودن هوای آن، این شهر برای کسانی که به آب و هوای گرم عادت دارند توصیه نمی شود. اما در کل ادینبرگ یکی از پر طرفداترین شهرهای بریتانیا برای زندگی می باشد. بقیه شهرها هم به شرح زیر تا رتبه دهم قرار گرفته اند:

رتبه چهارم – کاردیف Cardiff

رتبه پنجم – لیورپول Liverpool

رتبه ششم – لیدز Leeds

رتبه هفتم – لندن London

رتبه هشتم – بلفاست Belfast

رتبه نهم – ساوتهمپتون Southampton

رتبه دهم – پلیموت Plymouth

 

شادترین_شهرهای_بریتانیا

 

اما این که چرا مردم این شهرها شاد هستند دلایل زیادی دارد. یکی از آن ها گذراندن وقت زیاد با خانواده و دوستان خود می باشد که سطح شادی و آرامش را در مردم افزایش می دهد. همچنین هزینه های کمتر زندگی مسلما باعث کاهش فشارهای عصبی در زندگی می شود. یکی از مهمترین مسائلی که مردم یک شهر می توانند حس خوبی در آن داشته باشند، وجود موقعیت های شغلی مناسب است. به جز تمام این موارد، هنر، فرهنگ و وجود امکانات شهری مثل فروشگاه ها، مراکز خرید، رستوران ها و… از جمله فاکتورهای مهم برای داشتن حس نشاط در شهروندان و ساکنان شهر می باشد.

این که شما کدام شهر را در بریتانیا باید برای زندگی انتخاب کنید به این بر می گردد که شما کجا حس می کنید شادتر خواهید بود و این به سن، درآمد، شخصیت و فاکتورهای دیگری بستگی دارد. بهترین راه این است تا برای انتخاب مکان زندگی خود درباره شهرهای مختلف بریتانیا اطلاعاتی کسب کنید و شهر مورد علاقه خود را برای زندگی انتخاب کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz