درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شارد برجی با هزاران پنجره

شارد برجی با هزاران پنجره

شارد برجی با هزاران پنجره

یکی دیگر از جاذبه های لندن، شارد، بلندترین برج اروپا است. این برج که توسط معمار مشهور، رنزو پیانو طراحی شد در ماه می سال ۲۰۱۲ تکمیل شد. شارد با طول ۳۱۰ متر یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شود.

ساختمان برج شامل دفاتر اداری، رستوران های بین المللی، خوابگاه های منحصر بفرد، یک هتل پنج ستاره لوکس و مکانی برای دیدبانی عموم می باشد. در سال ۲۰۱۳ با افتتاحیه شارد، در واقع بلندترین سکوی دیدبانی در غرب اروپا بازگشایی شد. در روزهای با آسمان صاف شما می توانید تا ۴۰ کیلومتر دورتر را نیز ببینید.

یکی از مسائلی که برج شارد را منحصر بفرد کرده، وجود بیش از ۱۱۰۰۰ پنجره شیشه ای می باشد. نمای شیشه ای به کار رفته در این ساختمان حدود ۵۶۰۰۰ متر مربع می باشد، یعنی چیزی حدود مساحت ۸ زمین فوتبال. با توجه به این که رفت و آمد در این بنای غول پیکر بسیار زیاد است؛ بنابراین برای بازدیدکنندگان و ساکنان آن ۴۴ آسانسور تعبیه شده است که شامل آسانسورهای دو طبقه نیز می باشد. همچنین ۳۰۶ راه پله نیز برای عبور افراد وجود دارد. سرعت آسانسور ها ۶ متر در هر ثانیه می باشد بنابراین ممکن است در موقع حرکت در شکم خود کمی احساس درد کنید.

File photo dated 01/08/13 of the Shard in London as a quirk in the design of the Shangri-La Hotel at The Shard, which sits on the upper floors of the 306m-tall skyscraper in central London, means that glass panels protruding from the building's corners act as mirrors once internal lights are switched on at night. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Saturday May 10, 2014. See PA story CONSUMER Shard. Photo credit should read: Jonathan Brady/PA Wire 

برج شیشه ای شارد در کل زیر بنایی حدود ۱۱ هکتار دارد و از لحاظ مکانی در لبه ایستگاه پل لندن قرار گرفته است. در واقع برج شارد در مرکزیت West End، Westminster، the South Bank، the City و Canary Wharf قرار دارد و این یعنی از بالای برج بهترین دید شهری را خواهید داشت.

جالب است بدانید که ۹۵ درصد از مصالح و مواد ساختمانی بازیافتی هستند. همچنین ۲۰ درصد از قسمت های فولادکاری شده ساختمان نیز از منابع بازیافتی تامین شده است. بنای شارد ۹۵ طبقه می باشد که ۷۲ طبقه آن قابل سکونت می باشد. قسمت نوک ساختمان ۱۵ طبقه است که ۶ طبقه آن فعال می باشد. طبقه همکف شارد پلازا Shard Plaza یک محیط عمومی برای همه می باشد که دارای صندلی های و گیاهان تزیینی زیادی برای بازدیدکنندگان می باشد.

شارد_برجی_با_هزاران_پنجره

طبقه دوم که مساحتی حدود ۴۶۰ متر مربع دارد دارای فروشگاه های خرده فروشی می باشد. طبقه چهارم تا ۲۸ شامل ۵۵۰۰۰ متر مربع از دفاتر و باغ های زمستانی می باشد. طبقات ۳۱ تا ۳۳ نیز با مساحت ۲۷۰۰ متر رستوران بین المللی آماده پذیرایی از میهمانان خود است. طبقات ۳۴ تا ۵۲ نیز با ۲۰۰ اتاق لوکس و ۱۸۰۰ متر مربع فضا مختص به هتل Shangri-La Hotel and Spa می باشد.

به طبقه ۵۳ تا ۶۵ هم که می رسید ۵۸۰۰ متر مربع فضای بازی با ۳۶۰ درجه دید روبرو خواهید شد. طبقه ۶۹ همان جایی است که همیشه شلوغ است و مردم زیادی برای دیدن آن به برج می آیند. اما برای دیدن شهر از یک فضای باز می توانید به طبقه ۷۲ بروید. با این که در آن جا زیاد دید خوبی ندارد اما شما حس این که در بالاترین نقطه شهر قرار گرفته اید لذت بخش خواهد بود.

برج شیشه ای شارد با داشتن طبقات زیاد قابل توصیف در یک مقاله نیست. بنابراین اگر به انگلستان رفتید حتما برای دیدن این بنای خاص از نزدیک سری هم به لندن بزنید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz