درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شانس شما در اخذ بورسیه آمریکا

شانس شما در اخذ بورسیه آمریکا

با توجه به آمار گرفته شده در سال گذشته، ۴۵ درصد هزینه های صرف شده در کشور آمریکا در بخش تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه ها و کالج های کشور آمریکا انجام شده است و این میزان مصرف در آمریکا تقریبا برابر با ۴۹ درصد هزینه هایی است که توسط خانواده ها و افراد خواهان تحصیل در کشور آمریکا پرداخت شده است.

در رشته های علوم کامپیوتر، ریاضی ،مهندسی به صورت جزئی بیش از ۵۵ درصد دوره های کارشناسی ارشد توسط خود دولت بورسیه شده اند و تقریبا حدود ۴۱ درصد دانشجویان رشته های علوم انسانی نیز از بورسیه های تحصیلی دولت آمریکا بهره مند شده اند.

در مقطع دکتری این رقم در رشته های مهندسی، ریاضی و علوم کامپیوتر چیزی حدود ۸۲ درصد و در رشته های انسانی در حدود ۵۲ درصد شده است.

دولت آمریکا سالیانه حدود هزینه ای برابر با ۵۵ میلیارد را برای تحقیقات دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور سرمایه گذاری می کند. در کشور آمریکا بیش از۱۰۰۰ دانشگاه به بیش از ۶/۲ میلیون نفر دانشجو در مقاطع فوق لیسانس و دکترا خدمات رسانی می نمایند که از این درصد حدود بیش از ۱۰ درصد را  دانشجویان خارجی که مشغول به تحصیل در این کشور هستند می شوند.

به خیلی از دانشجویان خارجی متقاضی اخذ بورسیه در آمریکا از سال دوم ، بورسیه های بسیاری از سمت دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی داده می شود. در رشته هایی مثل حقوق و بازرگانی و ارتباطات ، دانشگاه ها بیش از آنکه بورسیه به دانشجویان تعلق گیرد ، آنها را به گرفتن وام از دولت تشویق می کنند.

از پر طرفدار ترین رشته ها در آمریکا می توان به: حسابداری،‌ علوم سیاسی و روابط بین الملل، مدیریت بازرگانی، حقوق،‌ رشته های مرتبط با کامپیوتر و MBA  اشاره کرد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz