درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شرایط مهاجرت از طریق Express Entry

شرایط مهاجرت از طریق Express Entry

شرایط مهاجرت از طریق Express Entry

با سامانه جدید، نامزدهای بخش اقتصادی برای ارزیابی اولیه در کنار متقاضیان دیگر قرار می گیرند. همه متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، و مهارت های کاری خود درجه بندی می شوند و بعد بر اساس فرمول سامانه رده بندی کانادا، امتیازی از ۱ تا ۲۰۰ به آنان تعلق می گیرد. فرمول درجه بندی، متقاضیان مجرد و متقاضیان متاهل را به صورت زیر امتیاز دهی می کند:

متقاضیان مجرد:

۱-مهارت و تجربه (حداکثر ۵۰۰ امتیاز)

۲-توان انتقال تجربه (حداکثر ۱۰۰ امتیاز)

۳-سایر قابلیت ها (۶۰۰ امتیاز)

حداکثر امتیاز: ۲۰۰

همسر یا شریک قانونی متقاضی

۱- مهارت و تجربه (حداکثر ۴۶۰ امتیاز)

۲- فاکتورهای موردنظر برای همسر یا شریک قانونی (۴۰ امتیاز)

۳- توان انتقال تجربه (حداکثر ۱۰۰ امتیاز)

۴- سایر قابلیت ها (۶۰۰ امتیاز)

حداکثر امتیاز: ۲۰۰

هر سه هفته یک بار، حداقل امتیاز توسط اداره شهروندی و مهاجرت کنترل می شود و از کسانی که دارای امتیاز بالاتر از آن نمره باشند، برای تشکیل پرونده مهاجرت دعوت می شود.

اداره شهروندی و مهاجرت کانادا انتظار دارد که حدود ۱۵ تا ۲۵ سری از این دوره های محاسبه امتیاز برگزار شود. متقاضیان دارای پیشنهاد کار در کانادا یا آن هایی که توسط برنامه استانی انتخاب می شوند بابت این حد نصاب، از برتری خاصی برخوردار خواهند بود.

تعداد امتیاز لازم برای پذیرش، از حدود ۹۰۰ در اوایل ژانویه به حدود نصف یعنی ۴۵۳ در پایان ماه مارچ رسیده است. با کاهش امتیاز لازم، تعداد دعوت های صادر شده نیز افزایش یافته است.

تا همین اواخر، همه متقاضیانی که برای Express Entry انتخاب می شدند، یا منتخب دولت ایالتی می شدند و یا دارای فرصت شغلی بودند. با این حال، طی دو سری اخیر، متقاضیانی انتخاب شده اند که نه پیشنهاد کار داشته اند نه منتخب بوده اند؛ و همین مساله کار را برای درخواست دهندگان آسان تر کرده است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz