درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شفق شمالی سوئد

شفق شمالی سوئد

در طول دوران های مختلف، طبیعت همیشه انسان ها را هیجان زده کرده و ما را به فکر فرو می برد تا به وجود پروردگار ایمان داشته باشیم. در تمام جهان شگفتی های زیادی از طبیعت دیده ایم و یکی از آن ها شفق شمالی سوئد است. در سوئد این چراغ های شمالی معمولا در ماه های زمستان از پایان مارس تا اوایل آپریل در آسمان می درخشند. اما شما اوایل سپتامبر هم ممکن است در بعضی نقاط شمالی سوئد بتوانید شفق شمالی را ببینید.

بهترین زمان برای دیدن این نورهای زیبا شب های سرد در زمستان است، زمانی که آسمان صاف، تاریک، بدون ابر و نور ماه است. برای این که بتوانید شفق را بهتر ببینید بهتر است از چراغ های شهری دور باشید؛ بنابراین سعی کنید به مناطق خارج از شهر بروید. این رخداد بین ساعت های ۶ تا ۱۴ و ۲۲ تا ۲۳ از اکثر مکان های لاپلند قابل مشاهده می باشد. در این مقاله سعی بر این داریم تا برای کسانی که علاقمند به دیدن این رخداد طبیعی هستند بهترین مناطق را در لاپلند معرفی نماییم:

Northern Lights above tents at the reindeer lodge in Jukkasjärvi, Sweden

Northern Lights above tents at the reindeer lodge in Jukkasjärvi, Sweden

  • پارک ملی آبیسکو (Abisko National Park)

نخستین مکان پیشنهادی برای دیدن نورهای شمالی، پارک ملی آبیسکو می باشد که در چند کیلومتری شمال کیرونا (Kiruna) قرار دارد. “چاله آبی” که در این منطقه وجود دارد بالای دریاچه تورنترسک (Turnetrask) قرار دارد و حتی در هوای ابری هم می توان شفق را از آن جا دید.

  • دره تورن و یوکاسژروی (Jukkasjärvi and the Torne Valley)

حدود ۶۰۰ نفر در روستای زیبای یوکاسژروی ساکن هستند ولی گول جمعیت کم آن را نخورید چون اولین هتل یخی در جهان در این روستا قرار دارد و از این منطقه به راحتی می توانید شفق شمالی را ببینید. در این هتل تورهای راهنمایی وجود دارد که از طریق آن ها می توانید به کمپ های بیابانی بروید و از آن جا نظاره گر آسمان زمستان باشید. حتی می توانید از طریق پروازهایی که هتل یخی سوئد برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته است شفق شمالی را از نزدیک مشاهده نمایید.

  • پورجوس و لاپونیا (Porjus and Laponia)

پورجوس با حدود ۴۰۰ نفر جمعیت در لاپلند سوئد با فاصله ۶۰ کیلومتری از Arctic Circle و در امتداد سواحل دریاچه Stoma Lulevatten قرار دارد. شب های آرام و سرد با نور کمی که از سمت خانه های روستا به چشم می خورد، آن را به یکی از بهترین نقاط برای دیدن شفق شمالی تبدیل کرده است. شما می توانید در این روستا خانه های شخصی در کنار ساحل دریاچه کرایه کنید و از زیبایی های آسمان لذت ببرید.

همان طور که قبلا نیز اشاره کرده ایم در صورتی که آسمان تاریک، صاف و سرد باشد؛ ممکن است در اکثر نقاط شمالی سوئد حتی مناطق شهری مثل لولئا(Luleå)، جوکموک (Jokkmokk)، آرویدزجور (Arvidsjaur) و گالیور (Gällivare) بتوانید شفق شمالی را ببینید. در بعضی از این نقاط سورتمه های سگ نیز وجود دارد و شما می توانید در کنار شفق زیبای سوئد از سورتمه رانی نیز لذت ببرید.

اما دقت داشته باشید که در صورتی که به سوئد سفر کردید و شفق شمالی را دیدید هرگز برای آن ها سوت نزنید چون طبق داستان های قدیمی این کار برای شما بد یمنی به همراه خواهد داشت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz