درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شهرهایی که برای سفر پیشنهاد نمیشود

شهرهایی که برای سفر پیشنهاد نمیشود

در این مطلب شهرهایی که در معرض خطر زلزله هستند را معرفی میکنیم. پس بهتر است در انتخاب مقصد این نکته را هم در نظر گرفت که بعضی از شهرها احتمال خطر زلزله در آنها زیاد است پس شاید پیشنهاد خوبی برای مقصد سفر نباشند

به گزارش دیسکاوری، زلزله و سونامی که ژاپن را لرزاند، یادآور تلخی از بلایای طبیعی ویرانگری است که در شهرهای پرجمعیت به ویژه مناطق پرخطر که روی گسل‌های بزرگ قرار دارند، می‌تواند داشته باشد.
در این‌جا نگاهی به ۵ شهر بزرگ جهان که به دلیل موقعیت‌شان بیشتر در معرض خطر زلزله قرار دارند، می‌کنیم.
توکیو، ژاپن
این شهر در تقاطع سه‌ تکتونیک‌ (زمین ساخت) صفحه‌ای اصلی یعنی صفحه آمریکای شمالی، صفحه فیلیپین و صفحه اقیانوس آرام قرار گرفته است. تاریخچه و آشنایی این شهر با زلزله،‌ آن را به توسعه و محافظت از لایه‌های تکتونیک سوق داده است. توکیو مجهزترین شهر برای رویارویی با بلایای زلزله است اما با این‌حال با وقوع زلزله ۸٫۹ ریشتری، شهر توکیو که در ۳۷۰ کیلومتری مرکز زلزله واقع شده بود، متحمل خسارت‌های زیادی شده بود.

استانبول، ترکیه
گسل آناتولی شمالی، طولانی‌ترین گسل دنیا همراه با گسست‌هایی است که از سال ۱۹۳۹ باعث ایجاد شکاف‌هایی در جهت غرب شده است. زیر بنای شهر استانبول مخلوطی از ساختاری غنی و ضعیف است و این عامل تهدیدی برای ۱۳ میلیون ساکن آن به شمار می‌رود.
در سال ۱۹۹۹ زلزله‌ای با قدرت ۷٫۴ ریشتر شهر ایزمیت در ۹۵ کیلومتری استانبول را لرزاند، بناهای قدیمی این شهر سالم باقی ماندند اما برخی از بناهای ساخته شده در قرن بیستم با خاک یکسان شدند.
زلزله شناسان پیش‌بینی می‌کنند احتمال وقوع چنین زلزله‌ای تا قبل از سال ۲۰۲۶ در محل همان گسل وجود دارد.

سیاتل، واشنگتن
در این شهر احتمال وقوع زمین لرزه‌های بزرگ و انفجار آتشفشانی کوه رینیر وجود دارد. زمین لرزه نیسکالی در سال ۲۰۰۱ در این شهر باعث شد تا تغییراتی در کدهای ساختمان سازی ایجاد کنند.
این شهر روی یک مرز تکتونیکی فعال در طول تکتونیک صفحه‌ای آمریکای شمالی، اقیانوس آرام و خوان د فیوکا (Juan de Fuca) قرار دارد.

لس‌آنجلس، کالیفرنیا
بلایای طبیعی برای این منطقه تازگی ندارد. در طول ۷۰۰ سال، زمین‌ لرزه‌های بزرگی هر ۴۵ تا ۱۴۴ سال یک‌بار در این منطقه روی داده است. قدرت آخرین زمین لرزه که این شهر را لرزانده ۷٫۹ ریشتر بوده. بر اساس برخی تخمین‌ها و با توجه به جمعیت ۳۷ میلیونی کالیفرنیای جنوبی، احتمال می‌رود وقوع یک بلای طبیعی منجر به کشته شدن ۲ هزار تا ۵ هزار نفر و میلیاردها دلار خسارت شود.

سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا
این شهر در ساحل غربی آمریکا و نزدیک گسل آندرئاس واقع شده و احتمال بروز زمین لرزه و سونامی در آن زیاد است. در سال ۱۹۰۶ زلزله‌ای به قدرت ۷٫۷ تا ۸٫۳ ریشتری این شهر را لرزاند. در این حادثه ۳ هزار نفر کشته و نیم میلیارددلار خسارت وارد شد.
بر اساس تخمین متخصصین زلزله در سال ۲۰۰۵، احتمال بروز زلزله در این منطقه تا سی سال آینده، ۶۲ درصد است.
منبع : برنا


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz