درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شهرهای مهم انگلستان(۲)

شهرهای مهم انگلستان(۲)

شهرهای مهم انگلستان(۲)

انگلستان یکی از کشورهای بزرگ و مهم جهان محسوب می شود و جزو پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد. امروزه افراد بسیاری از سراسر جهان به این کشور مهاجرت می کنند. اما این که مهاجران به انگلیس برای محل اقامت خود چه شهری را انتخاب خواهند کرد به نوع زندگی فرد بستگی دارد. در پست پیش راجع به بعضی از شهرهای مهم انگلستان صحبت کردیم. در ادامه نیز به معرفی چند شهر دیگر می پردازیم:

بیرمنگام Birmingham

بیرمنگام

یکی از پر جمعیت ترین و ثروتمندترین شهرهای انگلستان، شهر بیرمنگام است که در ناحیه میدلند غربی قرار دارد. بیرمنگام یا همان “برمه اینگا هام” به معنی “خانه فرزندان برمه” می باشد. آب و هوای این شهر در اکثر اوقات معتدل اقیانوسی است و به دلیل ارتفاع زیاد نسبت به بقیه شهرهای انگلستان، برف بیشتری در این منطقه می بارد. مرکز شهر بیرمنگام جزو محله های توریستی آن است که اکثر مردم برای بازدید از شهر اول به مرکز شهر می آیند. از جاذبه های تاریخی بیرمنگام می توان به موزه بیرمنگام، گالری هنری، آکواریوم سی لایف و میدان ویکتوریا اشاره کرد.

شفیلد Sheffield

شفیلد

یکی از شهرهای قدیمی انگلستان، شفیلد می باشد که در شهرستان یورک شایر جنوبی قرار دارد. این شهر در سال ۱۸۹۳ میلادی به عنوان یک شهر تصویب شد و به دلیل علاقه شدید مردم این شهر به فوتبال، یکی از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال جهان در این شهر قرار دارد. این شهر برای افرادی مناسب است که تمایل به تحصیل در انگلستان دارند چون هزینه های دانشجویی در این شهر بسیار مناسب است.

گلاسکو Glasgow

گلاسکو

گلاسکو پایتخت فرهنگی اروپا و یکی از زنده ترین شهرهای اروپا محسوب می شود. همچنین در سال ۱۹۹۹ میلادی به خاطر سبک معماری و طراحی خاص ساختمان های این شهر، به عنوان بهترین شهر بریتانیا انتخاب شد. در ابتدا زبان مردم گلاسکو گالیک بوده اما بعد از اشغال این شهر توسط انگلستان، زبان انگلیسی در این شهر رایج شد. این شهر برای مهاجران بسیار مناسب است چون مردمی خونگرم و مهماندوست دارد و همچنین به دلیل داشتن مراکز خرید بزرگ یکی از مناطق توریستی محسوب می شود. در این شهر موزه ها و مکان های توریستی بسیاری وجود دارد که اکثر آن ها برای بازدیدکنندگان رایگان است.

آکسفورد Oxford

اکسفورد

آکسفورد شهری کوچک در شمال غربی لندن است و البته شهری گران به حساب می آید. در ابتدا نام این شهر “آکسنافوردا” به معنی “گذرگاه گاو نر” بود. یکی از مهمترین زیبایی های این شهر، ساختمان های قدیمی دانشگاه آکسفورد است. همچنین آکسفورد دارای جاذبه های بسیاری مانند موزه هنر و دیرینه شناسی و خیابان دیدنی آکسفورد لندن می باشد. آکسفورد شهری دانشجو پذیر است و خانه های دانشجویی فراوانی برای اجاره وجود دارد. دانشگاه آکسفورد نیز که قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی ها محسوب می شود نیز در این شهر واقع شده است. قایق سواری بر روی رودخانه تیمز نیز از جمله فعالیت های عمده مردم در این شهر می باشد و هر ساله مسابقات بزرگ قایقرانی در این مکان برگزار می شود. علاوه بر این ها، در شهر آکسفورد برای مردم سرگرمی های شبانه، بارها و باشگاه های شبانه نیز در سطح شهر وجود دارد.

به جز شهرهای نامبرده، ناتینگهام، کمبریج،لیدز، برایتون، نیوکاسل نیز جزو شهرهای مهم انگلیس به شمار می روند.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz