درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شهرهای مهم انگلستان

شهرهای مهم انگلستان

شهرهای مهم انگلستان

انگلستان کشوری بزرگ از اتحادیه بریتانیا می باشد  و مردم هر ساله از سرتاسر جهان برای دیدن جاذبه های توریستی انگلستان به این کشور می آیند. اما شاید برای بازدیدکنندگان جای سوال باشد که کدام شهر را برای اقامت انتخاب کنند و این مستقیما بستگی به نوع مسافرت شما خواهد داشت. اما اگر برای گردش و تفریح قصد سفر دارید، مطمئنا شهرهای بزرگتر جاذبه های دیدنی بیشتری برای شما خواهد داشت.

لندن

لندن

در واقع مهمترین شهر انگلستان و پایتخت آن شهر زیبا و پرجمعیت لندن است. این شهر یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا محسوب می شود و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی به این شهر می آیند. اگر تمایل دارید به این شهر سفر کنید سعی کنید برای تایستان برنامه ریزی کنید چون لندن آب و هوای معتدلی دارد و تابستان ها بهترین زمان برای گردش و تفریح در این شهر است.

در لندن هیچ وقت نگران رفت و آمد خود نخواهید بود چون سیستم حمل و نقل عمومی خوبی دارد و کمتر دیده می شود که مردم از وسایل نقلیه شخصی خود در سطح شهر استفاده کنند. برای خرید نیز می توانید به خیابان آکسفورد بروید. در این خیابان فروشگاه های بسیار زیادی وجود دارد. جاذبه های دیدنی لندن نیز که در این شهر جایگاه ویژه ای دارند. مکان هایی مانند چشم لندن، کاخ باکینگهام، پل برج، گالری ملی، موزه های مختلف و مکان های بسیار دیگر برای بازدید شما وجود دارد.

منچستر

منچستر

در شمال غربی کشور انگلستان شهر زیبای منچستر قرار دارد که جز شهرهای پر جمعیت انگلستان نیز محسوب می شود. مهمترین جذابیت شهر منچستر به خاطر داشتن معماری فوق العاده خاص و زیبای این شهر است. نسبت به بقیه شهرهای انگلستان، بارندگی در منچستر بسیار کم تر است و در کل دارای آب و هوای معتدل می باشد. علاوه بر همه این ها منچستر شهری مهاجر پذیر نیز می باشد و تقریبا ۱۵ درصد مردم این شهر آسیایی هستند. تالار شهر، گالری هنری، رصدخانه گادلی، کلیسای جامع و … از مکان های دیدنی منچستر می باشد.

لیورپول

لیورپول

لیورپول، شهر کبوترهای آزاد در شمال غربی انگلستان واقع شده است و به دلیل انبوه کبوتر در این شهر، یکی از تفریحات توریست ها غذا دادن به آن ها شده است. این شهر نیز یکی از شهرهای شلوغ انگلستان به شمار می رود و دارای ساختمان های قدیمی و با معماری فوق العاده می باشد. یکی از دلایل شهرت این شهر به خاطر وجود دانشگاه های معتبری مثل سنت ادوارد، موپ لیورپول و دانشگاه لیورپول می باشد که به خاطر وجود این دانشگاه ها مهاجران زیادی برای ادامه تحصیل به این شهر می آیند. شاید برگزاری جشنواره های فراوانی مانند جشنواره موسیقی و جشنواره مرزی ساید هم بتوند دلیل خوبی برای بازدید مسافران از این شهر باشد. موزه جهانی لیوپول، تالار سنت جورج، کلیسای جام و گالری هنر واکر از جمله جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شوند. لیورپول به خاطر داشتن فرهنگ غنی در سال ۲۰۰۶ تبدیل به پایتخت فرهنگی انگلستان تسویب شد.

در پست های بعدی به معرفی بقیه شهرهای مهم انگلستان خواهیم پرداخت.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz