درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شهر آشتاراک ارمنستان

شهر آشتاراک ارمنستان

ارمنستان کشوری با تمدن و تاریخ کهن است که دارای اماکن بسیار جذابی نیز هست. این کشور جزو اولین کشور هایی بود که به مسیحیت روی آورد. از این رو، موجب شد تا از لحاظ سیاسی بسیار تغییر کند. یکی از شهر های تاریخی کهن این کشور، شهر آشتاراک است که دارای ۷٫۵ کیلومتر  بوده و ۱۹۰۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. نام آشتاراک کلمه ای ارمنی به معنای برج یا قلعه است.آشتاراک همچنین اشاره ای است به الهه باروری آشوری است.به هر حال نظرات مختلفی درباره نام آشتاراک است.

از نظر تاریخی این شهر بخشی از استان باستانی آراگاتستون از پادشاهی باستانی ارمنستان است.این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای ارمنستان است که آثار فرهنگی و تاریخی الگوهای ارزشمند معماری ارمنی است.این شهر اولین بار در قرن نهم میلادی ایجاد شده است.این شهر همچنین در قرن ١٧ میلادی زیر نظر پادشاهی ایرانی ها بطورکامل بازسازی شده است. این شهر آنقدر زیبا می باشد که می توان آن را موزه روباز نامید. طبق روایات از منابع مختلف، این روستا به این نام از دوران باستان وجود داشته و نام آن را از خدای اورارتویی ایشتار می‌دانند.

مردم آشتاراک بسیار مهربان، اهل شعر و هنر بوده و نویسندگان و سرایندگان و بزرگان زیادی را تحویل جامعه ارمنی داده‌اند.

زمانی که به ارمنستان سفر کردید  حتما برای بازدید از این شهر بروید.

اگر در میان مردم قرار بگیرید، یا در مورد شهر جست و جو کنید به افسانه ای که در این شهر روایت شده خواهید رسید. افسانه ای غم انگیز که موجب ساخته شدن سه جاذبه گردشگری در این شهر گشت. روایت است که در زمان های گذشته ۳خواهر عاشق یک شاهزاده می شوند. دو خواهر بزرگ تر برای خوشبختی خواهر کوچکتر، تصمیم به انداختن خود در آب می گیرند. به همین ترتیب یکی با لباس زرد و دیگری با لباس قرمز خود را به آب می اندازند. خواهر سوم پس از فهمیدن ماجرا، با لباس سفید رنگی خود را به آب می اندازد. شاهزاده که ماجرای سه خواهر را میشنود به یاد انها ۳ کلیسا به اسم رنگهای لباسشان در دره میسازد و براساس این افسانه طی قرون مختلف در این دره سه کلیسا ساخته شده است. بهترین کلیسای باقیمانده کلیسای قرمز است که درقرن هفتم میلادی ساخته شده است ساخت کلیسای سفید به قرن ششم وکلیسای زرد به قرن ۱۳ و۱۴ مربوط می شود.

یکی دیگر از مناطق دیدنی اشتاراک پلی است که از دره kasakh می گذرد.

شهر آشتاراک-۱

همانطور که در بالا گفته شد، آشتاراک نقش مهمی در اقتصاد ملی و زندگی فرهنگی اجتماعی مردم ارمنستان بازی می­کند.

از جاهای دیدنی اطراف ایروان همچنین پلی است بنام پل کاساخ مربوط به قرن ١٧ میلادی .این پل بر روی رود کاساخ بنا شده است.این پل گفته می­شود توسط خواجه گریگور از تاجران ثروتمند کاناکر احداث شده است که  از سه قوس نا برابر تشکیل شده است.

آشتاراک همچنین یکی از مراکز صنعتی در ارمنستان است. یکی از بزرگترین کارخانجات لبنی ارمنستان هم در این شهر واقع شده است.همچنین برخی از مراکز تولید و فراوری محصولات کشاورزی و دامی نیز در این شهر کهن فعالیت می کنند.

در آشتاراک ٧ مدرسه و ۶ مهدکودک و ۴ آموزشگاه هنری وجود دارد.موزه ها و کتابخانه های عمومی هم در این شهر قرار گرفته اند.همچنین باشگاه فوتبالی هم بنام میکا کاساخ وجود دارد. تنها استادیومی که در آشتاراک وجود دارد ورزشگاهی با ٣۵٠٠ نفر تماشاگر است.

جالب است بدانید که شهر آشتاراک با شهر آلفورتویل فرانسه خواهر خوانده هستند.

شهر آشتاراک


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz