درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

شهر مذهبی اجمیادزین ارمنستان

شهر مذهبی اجمیادزین ارمنستان

شهر مذهبی اجمیادزین چهارمین شهر بزرگ ارمنستان می باشد که در ۲۵ کیلومتری غرب ایروان واقع شده است. به دلیل اینکه اسقف اعظم ارمنستان در این شهر زندگی می کند، این شهر تاریخی به شهر مذهبی نیز شناخته شده است. قدمت این شهر به سوم و چهارم میلادی برمی­گردد در آن زمان نامش واقارشابات بوده است. همچنین در آن زمان پایتخت ارمنستان نیز شهر اجمیادزین بوده است. ارمنستان قدیمی ترین کشور در مسیحیت به شمار می رود که با به رسمیت شناخته شدن دین مسیحیت این کشور پیشرفت های زیادی کرد به طوری که شهر­های ارمنستان رونق گرفتند و خط ارمنی ابداع شد. این امر موجب شد تا تعداد بیشماری از وزرای ارمنی شاه عباس تصمیم به بازگشت به ارمنستان را بگیرند. در آن زمان شاه عباس دستور داد تا کلیسایی به نام اجمیادزین در شهر اصفهان تاسیس شود.

شهر مذهبی اجمیادزین-۵ شهر مذهبی اجمیادزین-۳

اجمیادزین به معنی نزول یگانه فرزند خدا به دنیا می­باشد. در افسانه ها آمده است که مسیح مقدس از بهشت نازل شده و به مکانی اشاره کرده که در آن کلیسا ساخته شود.

کلیسای اصلی اجمیادزین، توسط شخصی به نام گریگورلوساوریج مقدس در سال ۳۰۱-۳۰۳ اوایل قرن سوم تاسیس شده است. روایت است که این فرد مقدس در خواب خداوند را با یک عصای طلایی دیده که محلی را به او نشان می دهد. پس از آن خواب او تصمیم به ساخت یک کلیسا در آن منطقه گرفت که اکنون مقبره این فرد بزرگ در وسط کلیسا قرار دارد. در سال های بعد، باستان شناسان کشف کردند که آن محل معبد خدایان بوده است. این کلیسا از لحاظ تاریخی بسیار اهمیت دارد و سالیانه بازدیدکنندگان تور ارمنستان برای دیدنش به این شهر سفر می کنند.

این کلیسا بالای معبد بت پرستان ساخته شد. این معبد توسط  شاه تردات تخریب شد. ارمنستان جزو اولین کشور­هایی بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی در کشورش اعلام کرد. هر هفت سال یک بار مراسم  مقدس برکت تدهین در این کلیسا برگزار می شود و هزاران نفر از زائران مسیحی از اقسام نقاط جهان برای برپایی این مراسم  و عبادت  به این کلیسا می آیند. بنابراین مراسم هر ساله با بازدید کنندگان  و عبادت کنندگان بی­شماری مواجه می شود. کلیسای اجمیادزین در سال ۴۸۰ در اوایل قرن چهارم بازسازی شد که در آن زمان تنها ۴ قسمت از این کلیسا باقی مانده بود که برای نگهداری از ۴ برج کلیسا استفاده می شد. گنبد کلیسای اجمیادزین کنونی به قرن ۱۷ میلادی برمی گردد و برج ناقوس آن در غرب کلیسا قرار گرفت. نقاشی های دیواری این کلیسای زیبا و با شکوه از شاهکار­های خانواده هوناتانیان هنرمند می باشد. همچنین موزه آن دارای هنر­های عجیب و بزرگ می باشد مانند جعبه اشیاء متبرکه، پرچم گونفالن، و مواردی نظیر آن که مربوط به کلیسای قدیم در قرن ۱۰ تا ۱۸ بوده است.

برای بازدید از این کلیسا و تور ارمنستان، حتما با مشاوران ایران آنکارا تماس بگیرید.

شهر مذهبی اجمیادزین-۴ شهر مذهبی اجمیادزین-۱


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz