درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

صومعه تاتو در نزدیکی دهکده ای به همین نام در جنوب شرقی ارمنستان قرار دارد. این صومعه برفراز صخره ای بر روی رودخانه وروتان قرار گرفته است و یکی از زیباترین صومعه های ارمنستان به شمار می رود. این صومعه یکی از مهم ترین صومعه ها در دوره قرون وسطا به شمار می رفته و در قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی میزبان یکی از معتبرترین دانشگاه های ارمنستان، دانشگاه تاتو که مرکز پیشرفته آموزش علوم، مذهب و فلسفه به شمار می رفته و نقش به سزایی در گشترش علوم داشته است.

در اوایل قرن ۱۱ میلادی حدود هزار راهب در این صومعه ساکن بودند. این صومعه در قرن ۱۲ و با یورش سلجوقیان متحمل خسارت سنگینی شد و حدود ۱۰۰۰ نسخه خطی در جریان این حملات سوزانده شد. پس از فروکش نمودن حملات و در اوخر قرن ۱۲، بنای صومعه به کوشش بیشاپ استتپانوس بازسازی شد. صومعه تاتو در مجموع شامل ۳ کلیسای سنت پاول و سنت پیتر، سنت گریگوری روشنگر و سنت ماری است. سنت پاول و سنت پیتر در میان این کلیساها از قدمت بیشتری برخوردار بوده و در سال ۸۹۵ ساخته شده است.

این صومعه در سال ۱۹۹۵ در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید.

امروزه در نزدیکی این صومعه تله کابینی به نام بال های تاتو قرار دارد. این تله کابین که ۵٫۷ کیلومتر طول دارد و مرتفع ترین فاصله آن تا زمین به ۳۷۰ متر می رسد. نام این تبه کابین به دلیل “طولانی ترین تله کابین بدون توقف دو طرفه” در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz