درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

صومعه نوراوانک ارمنستان

صومعه نوراوانک ارمنستان

این صومعه در سال ۱۲۰۵ ساخته شده و یکی از مهم ترین مراکز مذهبی و فرهنگی به شمار می رفته است. کل این مجموعه را دیوارهای قلعه احاطه کرده و کلیساهای داخل آن بین سال های ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ بازسازی شده اند.

نام نوراوانک در ارمنی به معنی «صومعهٔ نو» است. این صومعه در ۱۲۲ کیلومتری ایروان در درهٔ رودخانهٔ داریچای و در نزدیکی شهر یغگنادزور قرار گرفته ‌است. سالیانه بازدید کنندگان تور ارمنستان از این بنا دیدن می کنند.

تاریخ نوراوانک

کلیسای نوراوانک در سال ۲۰۵ توسط هاوهانس راهب بزرگ در نزدیکی وهاناوانک امروزی ساخته شد.  این مجموعه دارای کلیسای سنت کاراپت، سنت گریگور،  کلیسای کوچک با یک سالن طاقی شکل، و کلیسای سنت استیتساتسین  مقدس می باشد. خرابه های ساختمان های مختلف مدنی و چلیپا سنگ هر دو در داخل و خارج از دیوارهای مرکب یافت می شود. این کلیسا محل اقامت شاهزادگان اوبیلیان بوده است. آرشیتکت ها و نقاشان و مجسمه سازان در ابخش دوم این کلیسا در قرن ۱۳ و ۱۴ میلادی کار می کردند.

ساختمان نوراوانک

دیوار هایی که پیرامون دژ­های این ساختمان را احاطه کرده بودند در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی ساخته شده اند.

کلیسای سنت کاراپت

دومین کلیسایی که در این مجموعه واقع شده است، کلیسای سنت کاراپت می باشد که شبیه صلیب در طرح یک مربع است. این بنا در سال ۱۲۱۶ تا ۱۲۲۷ ساخته شد. تنها بازمانده قسمت شمال سنت کاراپت در واقعه زلزله تخریب شد. این کلیسا توسط شاهزاده لیپریت اربیلیان ساخته شد. در سال ۱۳۴۰ گنبد این کلیسا توسط زلزله نابود شد که در سال ۱۳۶۱ توسط معمار سیرانس  بازسازی شد.  در سال ۱۹۳۱ گنبد کلیسا دوباره توسط زلزله خراب شد و در سال ۱۹۴۹ سقف و دیوار ها بازسازی شد و بالاخره در سال ۱۹۹۸ بنا توسط یک خانواده ارمنی کانادایی دوباره بازسازی شد. این کلیسا دارای یک سرسرای زیبا که در سال ۱۲۶۱ ساخته شد، با سنگ های چلیپا تزیین شده است و همچنین در کف زمین، سنگ قبر­ها پشت سر هم قرار گرفته اند. اگر از این بنا بازدید کردید حتما به حکاکی روی سنگ سردر توجه کنید. در این کلیسا مقبره شاهزاده اسامبات اربیلیان ماسولیوم قرار دارد.

پس از اولین زلزله که کلیسا را تخریب کرد، سقف کلیسا را با سنگ های بزرگ با طراحی های افقی و شبیه سقف چوبی خانه های دهقانی ساختند. این سبک، ساختمان کلیسا را متفاوت از دیگر آثار ارمنستان نمود. سقف کلیسا شبیه ۴ براکت استالاگمیت طاقی شکل با مشعل مربع در روزنده بالای آن است. سوله عمیق به سطوح بیرون زده بیش از نیم ستون، سوله عمیق با چلیپا سنگ و سقف مانند چادر آن تقریبا بدون  دکوراسیون به داخل حالتی کمنور و غم انگیز می دهد. دکوراسیون خارجی بنا تقریبا شبیه نمای غربی هاست به طوری که ورودی آن مانند دو ردیف  شبدر سه برگه  و کتیبه طراحی شده است و در گوشه درب با تزیینات فراوان پر شده است. همچنین تصویر مریم مقدس روی صخره با فرزندش نشسته را نمایش می دهد.

برای رزرو تور ارمنستان و بهترین هتل های این کشور، با آژانس گردشگری ایران آنکارا تماس بگیرید.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz