درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

عمر گل Titan Arum در کانادا

عمر گل Titan Arum در کانادا

گل Titan Arum در بین گل های این پارک توریستی همانند یک غول به نظر می رسد- هم به خاطره ریشه های حجیمی که زیر خاک دارد و و هم بلندای آن که رکورد جهانی دارد. گل Titan Arum که از گیاهان بومی جنگل های بارانی استوایی سوماترای غربی در اندونزی است، بر روی دامنه های پرشیب سنگ آهکی جزیره و در ارتفاع ۱۲۰ تا ۳۶۵ متر بالاتر از سطح دریا می روید. این گیاه از یک غده زیرزمینی بزرگ (مانند یک سیب زمینی غول پیکر) که مواد غذایی و آب را در خود ذخیره می کند رشد می کند. هرچه گل بدبو بزرگ تر می شود، غده زیر زمینی اش هم بزرگ تر می شود و پس از ده سال، وقتی که غده به بالاترین حد گل دهی می رسد، ممکن است صد کیلوگرم یا بیشتر وزن داشته باشد.

گل Titan Arum چه موقع شکوفا می شود؟

درواقع نمی توان دقیقاً گفت که گل Titan Arum چه موقع شکوفا می شود یا اصلا گل می دهد یا نه! آخرین گلی که از این گیاع در نمایشگاه گل و گیاه این پارک در کانادا شکوفا شد، ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۵ بود. ارتفاع ساقه گل Titan Arum در نهایت به ۸۵ سانتیمتر می رسید.

نمایشگاه های سالانه توریستی گل و گیاه در کانادا

سالانه در کانادا هشت نمایشگاه توریستی گل و گیاه سالانه برپا می شود. زمان برگزاری این نمایشگاه های توریستی نزدیک به هم بوده و تمهیدات مختلفی برای بازدید توریست ها در آن ها لحاظ شده اند. زمان تقریبی برپایی این نمایشگاه های جذاب توریستی به شرح زیر است:

نام نمایشگاه های گل و گیاه کانادا تاریخ برگزاری نمایشگاه
نمایشگاه بهاره اواسط ژانویه تا عید پاک
نمایشگاه عیدپاک آخر هفته عید پاک تا دو یا سه هفته پس از آن
نمایشگاه گل ادریس ماه مه
نمایشگاه شمعدانی شاهوار ژوئن
نمایشگاه تابستانه جولای تا اواسط آگوست
نمایشگاه بگونیا ریگر اواسط سپتامبر تا اکتبر
نمایشگاه گل داوودی نوامبر
نمایشگاه کریسمس دسامبر

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz