درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

غذا های سنتی ارمنستان

غذا های سنتی ارمنستان

غذا های سنتی ارمنستان

مانند هر جای دیگری، غذای خانگی برای ارامنه بسیار اهمیت دارد. هیچ رستورانی نمی تواند با غذا های خانگی و طراحی هایی که یک ارمنی در غذا های خود بکار می برد رقابت کند. به عنوان یک مسافر، فرصت کمی برای چشیدن طعم غذا­های خانگی را دارید اما اگر به خانه یک ارمنی دعوت شوید، از تفاوت میان غذای خانگی و رستوران متحیر خواهید شد. بیشتر غذا­های ارمنی که از ۲۰۰۰ سال پیش به وجود آمده اند از گوشت گریل و سبزیجات درست می شوند. تنوع میوه در ارمنستان بسیار جالب است. زردآلو و هلو، که هر دو  میوه هایی هستند که از ارمنستان آمده اند تا گیلاس، سیب، انگور، انجیر، انار، گلابی، به، آلو، پرتقال، لیمو، تنوع باور نکردنی از خربزه، کدو، بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل، خیار، کلم، پیاز، سیب زمینی، هویج، نخود فرنگی، لوبیا، گردو، بادام، فندق و غیره که اگر بخواهیم بشماریم  لیست تقریبا بی پایانی خواهیم داشت.هر ملیت و شهری دارای غذا­های بسیار لذیذیست که با دیدنشان دهانمان آب می افتد.

گیاهان و ادویه جات شامل دارچین، هل، میخک، زیره، جوز هندی، سیر، آویشن، رزماری، جعفری، مریم گلی، و همچنین یک سالاد به نام سالاد گیاهان سبز دارند که در آن کاهو و شاهی، و اسفناج است.

غذا­های ارمنی اغلب شبیه غذا های ترکی، روسی و ایرانی می باشد. به دلایل سیاسی که در مدت ۷ قرن در ارمنستان رخ داده است، غذا­ها در این سبک ها می باشند. با این حال کیفیت غذا­هایشان همیشه آن ها را زبان­زد و خاص کرده است. در غذا­های ارمنی اغلب از گندم بسیار استفاده می شود. به طوری که انواع مختلف گندم مانند: گندم کامل، گندم پوست کنده، بلغور (گندم خرد شده برنج Parboiled)، سمولینا و آرد در آنجا استفاده می شود. همچنین همانطور که در بالا گفته شد از سبزیجات هم بسیار استفاده می کنند به طوری که در زمستان نیز که سبزیجات در دسترسشان نیست از قبل آن ها را پخته و یا سرخ می کنند و در آن روز های سرد زمستانی استفاده می کنند. در ارمنستان اغلب از نخود فرنگی، عدس، لوبیا سفید، لوبیا قرمز و غیره بسیار استفاده می شود و مورد توجه اکثر مردم می باشد.

همچنین از آجیل نیز در غذایشان بسیار استفاده می کنند مانند: پسته، بادام، فندق و غیره.همچنین از میوه های خشک شده به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند، مثل: زردالو خشک تازه، میوه جات ترش و غیره.

غذا های سنتی ارمنستان-۵ غذا های سنتی ارمنستان-۴ غذا های سنتی ارمنستان-۳ غذا های سنتی ارمنستان-۲ غذا های سنتی ارمنستان-۱

غذا های سنتی ارمنستان:

کبه ارمنستان با خیار ، آش  ماست

عملا دو غذای ملی در غذا های ارمنی وجود دارند:

هاریسا که ترکیبی از فرنی گوشت و گندم است که به مدت زیاد پخته می شود. این غذا دقیقا شبیه کشگک ترکی و هندی و همچنین حلیم ایرانی و پاکستانیست.

این غذا در مراسم مختلف پخته شده و به میهمانان داده می شود. گوشت این غذا اغلب پخته و بسیار ریز شده است. همچنین در این غذا گوشت بوقلمون و مرغ نیز استفاده می شود.

غذای دیگر خاش است که از پاچه گاو و گوسفند درست شده است که به آرامی در آب می جوشد. این غذا شبیه کله پاچه ایرانیست که با نان لواش به عنوان صبحانه صرف می شود. نوشیدنی همراه این غذا وتکا می باشد.

غذایی که اکثر ارامنه جزو خوراک های اصلیشان استفاده می کنند، چاش می باشد که که خورش ابکی متشکل از گوشت و سبزیجات است. این غذا معمولا با برنج یا نان یا بلغور سرو می شود. به غذای چاش بورانی یا همان بورانی نیز گفته می شود که انواع مختلفی دارد. مانند گوشت و لوبیا سبز، گوشت و کدو، گوشت و کدو تنبل که غذای عروسی ماراشی هاست و غیره.

کباب نیز در ارمنستان بسیار استفاده می شود و فست­فود آن نیز به صورت آماده در سوپر مارکت ها فروخته می شود.

دو نوع کباب معمول در ارمنستان وجود دارد مانند: “یورفا” کباب که گوشت ادویه دار آمیخته با برش بادمجان و اروخ و “خانم بودو” که دارای گوشت ادویه دار که در ترشیجات خوابانده می شود و به  سیخ کشیده می شود.

برای خوردن این غذا ها در ارمنستان، پیشنهاد می کنیم حتما یک هتل خوب انتخاب کنید و از مشاوران ایران آنکارا کمک بخواهید.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz