درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

غول فولادی آرسلورمیتال اوربیت در لندن

غول فولادی آرسلورمیتال اوربیت در لندن

غول فولادی آرسلورمیتال اوربیت در لندن

بنایی غول آسا که بلندترین مجسمه بریتانیا نیز محسوب می شود چیزی نیست جز آرسلورمیتال اوربیت(ArcelorMittal Orbit) . این مجسمه که ۱۱۴٫۵ متر ارتفاع دارد ۶ برابر مجسمه آنجل در نیوکستل است. این اوربیت توسط سر آنیش کاپور (Sir Anish Kapoor) و طراح ساختمانی، سیسیل بالموند (Cecil Balmond) برای نماد سازی لندن در بازی های المپیک سال ۲۰۱۲ طراحی شد.

این دو طراح خبره تصمیم داشتند تا یک فرم جدید از برجی را بسازند که در یک خط مستقیم بالا نرفته باشد اما چیزی باشد که نماد انرژی و خلاقیت لندن را نیز نشان بدهد. در نهایت آن ها به ساختار اوربیت رسیدند؛ طرحی که با خطوط ادامه دار که به صورت حلقه هایی به سمت بالا و پایین به دور خود پیچ خورده است. ساخت این بنا در نوامبر سال ۲۰۱۰ میلادی شروع شد و در اواخر سال ۲۰۱۱ تکمیل شد.

این غول فولادی بعد از استادیوم المپیک و نزدیک به مرکز آکواتیکز لندن (London Aquatics Centre) در پارک المپیک ملکه الیزابت قرار گرفته است.

در طی بازی های المپیک ۲۰۱۲ در لندن، بیش از ۱۳۰ هزار نفر از این اوربیت بازدید کردند. بعد از اتمام بازی های المپیک و پارا المپیک، پارک برای توسعه بسته شد و اوربیت مجددا در سال ۲۰۱۴ باز شد.

غول_فولادی_آرسلورمیتال_اوربیت_در_لندن

آرسلورمیتال اوربیت از چه ساخته شده است؟

آرسلورمیتال اوربیت با بیش از ۲۰۰۰ تن فولاد که ۶۰ درصد آن از بازیافت ماشین های قدیمی، ماشین های لباسشویی و … جمع آوری شده بود، ساخته شده است. تمام ساختار قرمز بیرونی اوربیت از فولاد می باشد و ۳۵۰۰۰ پیچ و مهره به کار رفته در آن نیز از ۹۵۴ قوطی نوشیدنی ها ساخته شده است.

برای رسیدن به بالاترین نقطه اوربیت، آسانسوری برای مسافران در نظر گرفته شده است که در ۳۲ ثانیه آن ها را به آن جا می رساند. ساختار اوربیت به گونه ای است که ۵۰۰ نفر در هر ساعت و ۵۰۰۰ نفر در طول روز می توانند از آن بازدید کنند. ۲ سکوی بزرگ دیدبانی در دو سطح اوربیت برای بازدیدکنندگان وجود دارد. اولی در ارتفاع ۸۰ متری از سطح زمین قرار دارد و دومی در بالاترین نقطه بنا می باشد. پله های اوربیت دارای محافظ هستند بنابراین امنیت خوبی دارند.

از بالای این مجسمه که یکی از بلندترین نقاط لندن به شمار می آید به راحتی می توانید جاذبه های لندن مانند پارک المپیک ملکه الیزابت و سالن ورزشی، شارد، بیگ بن، اوتو را ببینید. همچنین اگر در روزهای با آسمان صاف به بالای اوربیت بروید می توانید شرق لندن را تا بیش از ۲۰ مایل دورتر مشاهده کنید.

در پایین مجسمه نیز برای راهنمایی شما تابلوهای دیجیتالی تعبیه شده است و همچنین آنیش کاپور آیینه های مقعرجالبی نیز در این قسمت طراحی کرده است که شما را وارونه نشان می دهد. در قسمت سکوی دیدبانی مکانی برای پذیرایی بازدیدکنندگان وجود ندارد اما در طبقه همکف کافه ای وجود دارد که با ۱۲ دقیقه پایین آمدن از پله های مارپیچ به آن می رسید.

در صورتی که تمایل به دیدن شهر از نقاط مرتفع دارید آرسلورمیتال اوربیت یکی از بهترین مکان ها برای شما خواهد بود که مطمئنا لحظات خاطره انگیزی را در آن جا می توانید سپری کنید.

 


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz