درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

فستیوال های ارمنستان

فستیوال های ارمنستان

فستیوال ماهی

فستیوال ماهی در ۱۱ اپریل در اباویان  که در ده کیلومتری ایروان قرار دارد برگزار می شود. این فستیوال شامل غذا های مدرن و سنتی ارمنیست که در آن ماهی وجود دارد.

فستیوال های ارمنستان-۹ فستیوال های ارمنستان-۸ فستیوال های ارمنستان-۷

فستیوال دلمه

این فستیوال در ۱۶ می  در مجموعه مموریال برگزار می شود. هدف از این فستیوال، نشان دادن انواع دلمه ها به بازدید کنندگان و مسافران تور ارمنستان می باشد. در این روز انواع دلمه ها و طرز تهیه آنها به همراه مواد اولیه شان در اختیار میهمانان گذاشته می شود. همچنین مسابقه ای ترتیب داده می شود که تمام خانواده های ارمنی باید غذای خود را تزیین کنند. شرکت کنندگان می توانند با غذا­های ملی آشنا شوند و از ارامنه غذا­هایشان را دریافت کنند. این فستیوال همراه آواز رقص و پایکوبیست.

فستیوا نان در کوه ها (Bread in the Mountains)

این فستیوال تاریخ ۱۳ ژوئن برگزار می­شود. این مراسم در ایربونی ایروان برگزار شده و هدف آن نشان دادن تاریخچه نان به بازدید کنندگان مسافران تور ارمنستان است.

و همچنین مربوط به مراسم مخصوص ارمنی هاست.

فستیوال توت

مراسم ۲۷ ژوئن در کاراباخ برگزار می شود. این مراسم آخرین شنبه می باشد. جشنواره توت در نزدیکی قلعه اماراز برگزار می شود و هدیه ای از سیونیک است.

جشن اولین شنبه جولای

این جشن در گوریس که در ۲۴۰ کیلومتری ایروان واقع شده است برگزار می شود. میهمانان می توانند پروسه درست کردن وتکا از توت را تماشا کنند و همچنین آن نوشیدنی را تست کنند. همچنین هدیه هایی توسط مذهبی های سیونیک و قدیمی های ارمنستان به میهمانان داده می­شود. در این جشنواره، محصولات صنایع دستی فروخته می شود. همچنین در این جشن آواز های دسته جمعی سنتی نیز خوانده می شود.

 

جشنواره Navasard

این جشنواره در روز­های ۱۲ و ۱۳ اوت برگزار می شود. این جشن به مناسبت سال نوی قدیم ارمنستان گرفته می شود. در طول این جشنواره، غذا های سنتی جشن سال نو به مردم نشان داده می شود. مهم ترین نقش را در این جشن تنور بازی می کند که سنبل رفاه می باشد زیرا در آن نان لواش پخته شده و برخی غذا ها نیز در آن پخته می شود.

جشنواره دومین یکشنبه اوت

این فستیوال در روستای دیلیجان برگزار می شود که با ایروان ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد. در این فستیوال، هنرمندان از جایجای ارمنستان به این روستا می آیند و فرش های ارمنی را برای  فروش به نمایش می گذارند. همچنین میهمانان می توانند هنر های دستی ارمنستان را در این جشنواره ببینند.

 

فستیوال های ارمنستان-۴ فستیوال های ارمنستان-۲ فستیوال های ارمنستان-۱ فستیوال های ارمنستان-۶

جشنواره باربیکیو

این جشنواره در ۱۱ و ۱۲ سپتامبر برگزار می شود و در این فستیوال تمام سرآشپزان ماهر ارمنی کنار یکدیگر جمع شده و بیش از ۴۰ نوع کباب با طعم های متفاوت درست می کنند و برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارند. در این جشنواره، موسیقی ارمنی، بازی های ارمنی و غیره برگزار می شود. این جشنواره ۳ برنده خواهد داشت: بهترین مزه، بهترین طراحی غذا و خلق بهترین ایده.

 

جشنواره تئاتر ملی

این جشنواره از ۱ سپتامبر آغاز شده و تا ۱۰ اکتبر ادامه دارد. این جشنواره در ایروان برگزار می شود و معمولا تلفیقی از هنرمندان تئاتر از همه جای دنیا می باشد.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz