درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

فیل‌بند، بام مازندران

فیل‌بند، بام مازندران

یکی از زیباترین روستاهای استان مازندران روستای فیلبند در جنوب شرقی شهر بابل ویکی از مرتفع ترین روستاهای این استان است که به بام مازندران معروف است.

برترین ها: فیل بند معروف به بام مازندران، روستایی است از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل در استان مازندران ایران.

این روستا با جمعیتی برابر با ۴۲۴۷ نفر جمعیت (جمعیت تابستانی) در جنوب غربی شهرستان بابل واقع شده است. روستای فیلبند واقع در شرق رودخانه هراز با ارتفاع ۲۳۱۶ متر از سطح دریا و در فاصله ۸۱ کیلومتری شهرستان بابل و ۱۸۴ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد.

روستای «فیلبند» یکی از مرتفع‌ترین روستای استان مازندران است که با حدود ۲۳۰۰ هزار متر ارتفاع از سطح دریا بر فراز ابرها قرار دارد. در بهار و تابستان در این روستا همه پدیده‌های جوی دیده می‌شود.

۱٫ روستای «فیلبند» واقع در شهرستان بابل مرتفع‌ترین روستای استان مازندران است. این عکس مربوط به صعود گروه کوه‌نوردی «بامدادان» به قله «فیلبند» در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۱ است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۲٫ گویش محلی فیلبند، از نظر حوزه زبانی، متعلق به شاخه شمال غربی زبان‌های ایرانی نو و زیرگروه گویش‌های کرانه دریای خزر است. بابک مهربانی عکاس این عکس و عضو گروه کوه‌نوردی “بامدادان” ادامه می‌دهد: «این عکس، زمان غروب آفتاب گرفته شده است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۳٫ فیلبند در تابستان ها بیش از هزار ودویست خانوار جمعیت دارد. و در زمستان بطور کلی خالی از سکنه است زیرا شدت سوز وسرما و برف امکان زندگی را غیر ممکن می سازد و در سال قریب ۷ ماه پوشیده از برف است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۴٫ فیلبند مردمانی بسیار تنومند و قوی هیکل دارد که از قدرت بدنی زیادی برخودارند. وجود فلور کافی در آب چشمه های این منطقه در استخوان بندی مردمانش تأثیر بسزایی دارد بهمین دلیل قادر به انجام کارهای بسیار سخت و طاقت فرسا می باشند همت عالی و تعصبات قومی در انجام کارهای اجتماعی وعمرانی و تعهد به دین ومذهب از ویژگیهای دیگر مردم سخت کوش فیلبند است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۵٫ این روستای ییلاقی حدود ۲۳۰۰ هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۶٫ این عکس از «فیلبند» به «سنگچال» گرفته شده است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۷٫ در زمستان اما به دلیل سرمای زیاد، روستای «فیلبند» خالی از سکنه است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۸٫ «در فصل بهار و پاییز در این روستا همه پدیده‌های جوی دیده می‌شود!»

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۹٫ در روستای «فیلبند» ممکن است در یک روز ابر و مه و سپس بارش باران و در پی آن تگرگ و برف دیده شود که ناگهان با وزش باد تندی، ابرها دور شده و با نمایان شدن آفتاب، رنگین‌کمان زیبایی پدیدار شود.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۱۰٫ بنا به گزارش ها، قدمت تاریخی این روستا حداقل ۷۰۰ سال تخمین زده ‌می شود.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

۱۱٫ روستای «فیلبند» از جاذبه‌های توریستی استان مازندران در شمال ایران است.

فیل‌بند معروف به بام مازندران

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz