درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

قلعه اربونی ارمنستان

قلعه اربونی ارمنستان

قلعه اربونی ارمنستان به معنی قلعه خونی می باشد. این قلعه، از آثار دوران پادشاهی باستانی اورارتو ارمنی در آنجا باقی مانده است. امپراتوری اورارتو‌ها که سه هزار سال پیش در تپه های ترکیه ساکن بودند، شهر ایروان را با بنای قلعه اربونی بنیان نهادند. این قلعه در جنوب شرقی شهر و بر روی تپه‌ای قرار دارد. در پای تپه ساختمان آرین‌برد، اکنون از آثاری که باستان شناسان از این مکان یافته اند می توان به فلزکاری‌های زیبای اورارتویی، می باشد. اکنون این قلعه یکی از موزه های ارمنستان و یکی از جذابترین دیدنی های ارمنستان است. ساختمان موزه دارای نقش برجسته ای برنجی می باشد که  از پیکره‌های اورارتوری به وجود آمده اند. قلعه خود توسط آرگیشتی اول پسر منوا، پادشاه اوراتو در سال ۷۸۲ پیش از میلاد بنا شده و اولین استحکامات اورارتویی در شرق رود ارس بود. اربونی ریشه نام ایروان است که در طول زمان تغییر یافته است.تعداد زیادی از کتیبه های درون موزه به خط میخی حک شده اند و اکنون بازدید کنندگان تور ارمنستان می توانند آن ها را در این موزه تماشا کنند.

موزه اربونی

موزه قلعه اربونی در ارمنستان ۱

این موزه در سال ۱۹۶۸ بنا گردید و تاریخ افتتاح آن مصادف با دو هزار و هفتادمین سالگرد ایروان بود. این موزه در پای تپه ارین برد واقع شده است. باستان شناسان برخی مجسمه های قلعه را کشف کردند و آن ها را بازسازی کرده و تبدیل به موزه نمودند. این قلعه از آجرهای محکم ساخته شده و ارگ های آن با دیوار­های ضخیم و محکم احاطه شده بود و در برخی مناطق از ۳ ردیف استفاده شده بود. معبد الاحه  خلدی دارای مکانی بسیار مهم بود که نشان­دهنده اهمیت این خدا برای مردم آن زمان بود.  این قلعه پر از نقاشی های زیبا بود که دیوار ها را تزیین کرده بودند. باستان شناسان ظرف های غول­پیکری را که در زیر زمین برای نگهداری از شراب از آن ها استفاده می شد را پیدا کرده اند. سرامیک ها، کوزه ها و دیگر وسایلی که در آن زمان مردم برای زندگی روزمره خود از آن ها استفاده می کردند نیز توسط باستان شناسان یافت شده اند. در این موزه شیشه ها، دستبند های از جنس مفرغ، مهره های عقیق و بسیار چیز های دیگر وجود دارند که همه و همه بیانگر زندگی ارگ، سلایق و عادات مردمانش می باشد. ساختمان موزه که شامل ۱۲۰۳۵ آثار هنری  است، با کمک معماری به نام باقداسار ارزومانیان ساخته شد. این موزه دارای دو شعبه در Shengavit  و  Karmir می باشد. که هر دو دارای ۵۲۸۸ و ۱۶۲۰ آثار هنری  می باشند. گجیک گیورگیان مدیریت این موزه را از سال ۲۰۰۹ در اختیار دارد.

این موزه دیدنی همواره دارای بازدید کنندگان بسیاریست که علاقه مند به آثار هنری و فرهنگی و باستانی کشور ها و ملیت های مختلف هستند.

ساعات بازدید

سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰، دوشنبه‌ها تعطیل است.

بهای ورود: بزرگسالان ۱۰۰ درام، کودکان ۵۰ درام

برای رزرو هتل و تور ارمنستان با آژانس گردشگری ایران آنکارا تماس بگیرید.

قلعه اربونی-۳ قلعه اربونی-۲ قلعه اربونی-۱ قلعه اربونی


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz