درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

قلعه های زیبای انگلستان(۲)

قلعه های زیبای انگلستان(۲)

همان طور که در پست های پیش گفتیم انگلستان دارای قلعه های باستانی زیادی می باشد که در ادامه به معرفی بقیه آن ها می پردازیم:

  • قلعه لیدز Leeds

قلعه بزرگ، دست نخورده و احاطه شده توسط خندق مکانی است که مردم از قلعه لیدز انتظار دارند ببینند. این قلعه قدیمی در گوشه جنوب شرقی انگلستان قرار دارد و در طی دوره هنری اول ساخته شد. این بنا در بیشتر عمر ۹۰۰ ساله خود محل سکونت خانواده سلطنتی بوده است. آخرین مالک قلعه نیز یک زن بود و در اوایل سال ۱۹۰۰ به بانو Baillie و الیو ویلسون فیلمر (Olive Wilson Filmer) به ارث رسید و در سال ۱۹۷۴ میلادی پس از مرگ او به یک مکان توریستی تبدیل شد.

از کاخ اسراف تا سرزمین های سرسبز، املاک وسیع ۵۰۰ هکتاری قلعه دارای جاذبه های بسیاری می باشد که تنها با یک بار بازدید نمی توان همه جای آن را گشت. خندقی که قلعه را احاطه کرده است در واقع یک دریاچه است که از رودخانه لن Len سرچشمه می گیرد و قایقرانی بر روی این آب ها یکی از سرگرمی های لذت بخش می باشد.

  • قلعه اروندل Arundel

قلعه اروندل در بخش غربی شهر Sussex در جنوب انگلستان قرار دارد و  یکی از بهترین قلعه های انگلستان می باشد. این قلعه دارای نقاشی های نادر، پرده و مبلمان هایی است که به خوبی از آن ها حفاظت شده است.    این کاخ برای بیش از ۸۵۰ سال محل سکونت دوک نورفولک (Norfolk) و اجداد او بود. به خاطر جنگ های داخلی در قرن هفدهم در انگلستان، بنای قلعه بازسازی شد و در قرن ۱۵، پانزدهمین دوک نورفولک پروژه بزرگ بازسازی را کامل کرد. امروزه باغ های نفیس، املاک کلیسای قرن ۱۴ و اتاق های مهیج قلعه برای بازدید عموم باز می باشد.

  • برج لندن

ساخت برج لندن در سال ۱۰۶۶ میلادی در شمال ساحل رودخانه تامس (Thames) شروع شد. همچنین به عنوان قلعه ای مستحکم و محل سکونت پادشاهی و زندان نیز از آن استفاده میشد. خیلی از افراد مشهور نیز در این برج زندانی بوده اند مانند پادشاهان ریچارد دوم، هنری ششم، ادوارد پنجم و الیزابت اول.

  • قلعه وارویک Warwick

قلعه وارویک در سال ۱۰۶۸ میلادی ساخته شد. تا زمان ساختن آن در قرن یازدهم، ساختار قلعه با برج های اضافی و ساختمان هایی برای سکونت تغییر پیدا کرد. بنای ساختمان چوبی بود اما در قرن دوازدهم با سنگ بازسازی شد. ساختمان تا سال ۱۹۷۸ میلادی محل سکونت خانواده Greville بود و بعدها توسط یک شرکت خریداری شد.

  • قلعه ویندسر Windsor

به فاصله یک کیلومتری غرب لندن، قلعه ویندسر یکی از بزرگترین و قدیمی ترین قلعه های انگلیس است. این بنا یکی از محل های سکونت ملکه الیزابت دوم کسی که تعطیلات خود را در آن جا سپری می کند، می باشد. در طی دوره سلطنتی خانواده تودور Tudor، هنری هشتم و الیزابت اول قلعه بیشتر به جهت دادگاه سلطنتی و مرکزی برای سرگرمی های دیپماتیک استفاده می شود. امروزه در بسیاری از قلعه ها از جمله کلیسای سنت جرج چپل (St Georges) مکان جذابی برای توریست ها و بازدیدکنندگان می باشد.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz