درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

متروی مونترال کانادا

متروی مونترال کانادا

متروی مونترال بخش اصلی حمل و نقل عمومی زیرزمینی در شهر مونترال، ایالت کبک در کانادا میباشد. این مترو توسط شرکت حمل و نقل مونترال اداره میشود و در ۱۴ام اکتبر سال ۱۹۶۶ افتتاح شدهاست. این مترو دارای ۴ خط و ۶۸ ایستگاه میباشد و طول آن معادل ۷۱ کیلومتر است. متروی مونترال در حال حاضر طولانیترین و شلوغترین خط مترو در کانادا است. در روز حدود۱۰۰۰۰۰ نفر بطور متوسط از این مترو استفاده میکنند.چهار خط متروی مونترال به این گونه است:خط نارنجی(Henri-Bourassa – Cote-Vertu)،خط سبز(Honoré-Beaugrand – Angrignon)،خط آبی (Snowdon – St-Michel) وخط زرد (Berri-UQAM – Longueuil)،نام های داخل پرانتز نمایانگرمحل ابتدا و انتهای هر خط می باشند. استفاده از این مترو بسیار آسان می باشد،فقط کافیست علامت آبی رنگ مترو که نمونه ی آن را مشاهده می کنید بیابید،تنها چیزی که باید بدانید مقصدتان است و اینکه باید وارد چه خطی از متروشوید.

هزینه استفاده از این سیستم حمل و نقل بسیارارزان می باشد:

قیمت بلیط تک سفره : ۲ دلار و ۷۵ سنت

قیمت بلیط شش سفره : ۱۱ دلار و ۵۰ سنت

قیمت بلیط هفتگی : ۱۸ دلار

قیمت بلیط  ماهیانه : ۶۱ دلار

بی شک مترو در کانادا یک وسیله ی مقرون به صرفه است زیرا که با توجه به قیمت بالای سوخت در این کشور و همچنین به لحاظ آب و هوا که در اغلب طول سال هوا سرد و برفی یا بارانی است مترو یک وسیله ی ارزان و امن و مطمئن برای جابجایی می باشد . همچنین با توجه به ترافیکی که در صبح و بعد از ظهر وجود دارد شما می توانید بسیاری از وقت خود را ذخیره نمایید . شما می توانید از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ شب از مترو استفاده کنید . توجه داشته باشید که در مترو اولویت نشستن با معلولان ، سالمندان و کودکان می باشد .


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz