درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مجسمه آزادی امریکا

مجسمه آزادی امریکا

مجسمه آزادی (Statue of Liberty) یا همان آزادی روشنگر جهان یکی از مکان های دیدنی در امریکا می باشد. این مجسمه غول پیکر مشعلی روشن  در دست راست خود و یک لوح سنگی در دست چپ دارد که بر روی آن حروفی یونانی نوشته شده که معنی آن تاریخ ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ میلادی است، روزی که امریکا به استقلال رسید.
این مجسمه در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط فرانسه به امریکا تقدیم شد و در جزیره آزادی در دهانه رود هودسن قرار داده شد. طراح اصلی این مجسمه فردریک آگوسته بارتولدی بود. او یک مجسمه ساز فرانسوی بود که با همکاری مهندسین و متخصصان دیگری همچون الکساندر یفل، ژوزف پولیتزر، اوژن ویوله لودوک مجسمه آزادی را ساختند. بدنه رویه آن از جنس مس است و در واقع می توان آن را یک نماد خوش آمد گویی برای کسانی که از سمت دریا به این کشور وارد می شوند نام برد.
پس از انتقال مجسمه به امریکا، امریکاییان نیز پایه ای با ارزش ۲۰۰ هزار دلار از جنس گرانیت برای آن ساختند تا مجسمه بر روی آن قرار گیرد. جالب است که بدانید اعداد مورد علاقه فراماسون ها ۱۳ و ۳۳ است و این مجسمه ۴۶ متر است، یعن مجموع این دو عدد. همچنین خود بنا نیز ۱۶۹ پله تا بالای برج دارد یعنی ۱۳*۱۳٫ همچنین شمعدان در دست مجسمه نیز هفت شاخه است که باز هم این عدد مورد علاقه ی مصریان باستان می باشد و نشان دهنده ۷ دریا. لباس مجسمه نیز مانند لباس رومیان باستان است که تاجش ۲۵ قسمت است به معنی ۲۵ ماده معدنی در جهان.
اما این که شخصیت این مجسمه از کجا الهام گرفته شده است جای بحث دارد. در واقع گفته می شود این مجسمه چهره معشوقه اسکندر مقدونی است. نام این زن تائیس بود که باعث به آتش کشیدن تخت جمشید شد و مشعل روشن در دست او نماد امید به آتش کشیدن تمدن شرق است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz