درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مختصری در مورد کشور ارمنستان

مختصری در مورد کشور ارمنستان

ارمنستان کشوری است که در میان خشکی ها قرار گرفته است. این کشور ما بین دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته و از شمال با گرجستان و آذربایجان و از جنوب نیز با ایران و ترکیه هم مرز می باشد.

پرچم ملی ارمنستان ، پرچمی افقی متشکل از سه رنگ که دربالا قرمز ، آبی در وسط و نارنجی در پایین می باشد. این پرچم در ۲۴ اوت سال ۱۹۹۰ به تصویب رسید .

مساحت ارمنستان در حدود ۲۹۷۴۳ کیلومتر مربع می باشد که دارای ۱۱ استان می باشد و در حدود ۳٫۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بیشتر این جمعیت در حدود ۱ میلیون نفر در شهر ایروان ساکن اند که این شهر پایتخت ارمنستان نیز می باشد .

از شهرهای مهم ارمنستان می توان به شهرهای گوریس (Goris) ، آپاران (Aparan) ، آرتاشات (Artashat) ، هرازدان (Hrazdan) ، ایجوان (Ijevan) ، آماسیا (Amasia) ، مارالیک (Maralik) ، مارتونی (Martuni) ، ماسیس (Masis) ، الاوردی (Alaverdi) ، و وادنیس (Vardenis) اشاره نمود .

ارمنیان خود را هایک و کشورشان را هایستان (جایگاه هایک ها ) می نامند و بر اساس تاریخ اساطیری ارمنیان نسبشان به قهرمانی اسطوره ای به نام هایک از نوادگان حضرت نوح می رسد .

مردم ارمنستان به زبان ارمنی (هایرن) که یکی از زبان های هند و اروپایی می باشد صحبت می کنند. این زبان در منطقه قفقاز به ویژه در کشور ارمنستان و سایر کشورهایی که ارمنیان در آن زندگی می کنند رایج است .

دین ارمنیان در طول تاریخ زرتشتی بود ولی پس از آن دین مسیحیت در بین ارمنیان رواج یافت و دولت ارمنستان نیز در سال ۳۰۱ میلادی مسیحیت را دین رسمی کشور اعلام کرد .

مرتفع ترین قله ارمنستان آراگاتس(Aragatz) است که دارای ارتفاع ۴۰۹۰ می باشد. با توجه به کوهستانی بودن و مرتفع بودن ارمنستان، آب و هوای این کشور در تابستان گرم و در زمستان سرد می باشد .

دریاچه سوان (Sevan) یکی از مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین جهان می باشد که در ارتفاع ۱۹۲۴ متری از سطح دریا در شرق این کشور واقع گردیده و نقش بسیار مهمی در اکوسیستم منطقه دارد و از آب این دریاچه جهت تامین برق و آب شرب شهرها و زراعت استفاده می شود .

دیگر دریاچه این کشور، دریاچه آرپی می باشد که در شمال شرقی این کشور واقع در استان شیراک است .

از مهمترین رودهای ارمنستان می توان به رود کورا(Kura)  که از گرجستان سرچشمه میگیرد ، رود آخوریان (Akhurian) ، رود هرازدان (Hrazdan) رود آرپا (Arpa) ، رود ورتان (Vorotan) نام برد .با توجه به کوهستانی بودن این کشور رودهای ارمنستان دارای طولی کوتاه و جریان سریع می باشد و از آبشارهای این کشور می توان به آبشار شکی (shaki waterfall) در سیسیان، استان سیونیک، ارمنستان واقع شده و دارای ارتفاع ریزش ۱۸ متر می باشد اشاره نمود.


Recommended Posts

دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz