درباره ایران آنکارا
مجموعه ما با هدف کمک به هم وطنان برای دریافت هرچه آسان تر ویزا شکل گرفته و در ترکیه با نام “ایران آنکارا” و در ایران با نام “نیلگام سفر آلما” به ثبت رسیده است. از آنجائیکه ارائه درخواست به سفارتخانه هایی که در حال حاضر در ایران کنسولگری ندارند، با دشواری های بیشتری همراه است؛ این مجموعه بیشتر تمرکز کار خود را بر روی کشورهای بریتانیا، کانادا و ایالات متحده امریکا قرار داده است. هرچند که دریافت ویزای امارات نیز از قدیم در دستور کار ما بوده و اين بخش در حال حاضر با نام آلما توريسم در حال فعاليت است.
جستجو

مدارک تقاضا به دانشگاه آمریکا

مدارک تقاضا به دانشگاه آمریکا
  • ریز نمرات (Transcript)

ریز نمرات از موارد ضروری است که وجودش در پرونده الزامی است. وجود دو تا سه نسخه رسمی از ریزنمرات تمام دانشگاه هایی که قبلا رفته اید لازم است. تمامی کارنامه ها را باید در پاکت هایی که  توسط دانشگاه مربوطه مهر و موم شده بفرستید. اگر اصل کارنامه ی شما به فارسی است باید توسط یک دارالترجمه ی رسمی آن را ترجمه کرده و همراه با نسخه ی اصلی آن را در پاکت گذاشته و مهر و موم کنید. آن دسته از  دانشجویانی که در سال آخر تحصیلی شان هستند و یا کارنامه ی آنها هنوز آزاد نشده برای انجام مراحل مقدماتی پذیرش می بایست نسخه ی غیر رسمی کارنامه ی خود را به همراه گواهی از رییس دانشکده یا آموزش که مبتنی بر صحت مندرجات کارنامه باشد ارسال کنند. اما باید توجه داشته باشید که زمانی که از دانشگاه مورد نظر پذیرش گرفتنید دانشگاه مقصد از شما درخواست یک نسخه از کارنامه ی رسمی خواهد کرد. برای گرفتن کپی رسمی از کارنامه باید مدرک تحصیلی شما آزاد شده باشد یا به اصطلاح خریداری شود. این مسئله به این معناست که شما به دانشگاه و وزارت علوم هیچ بدهی نداشته باشید.

  • فرم های تقاضا  (Application Forms)

معمولا در فرم‌های تقاضا سئوالات کلی در مورد متقاضی  (Applicant)مطرح می شود. پر کردن کامل و دقیق این فرم‌ها بسیار مهم است. هنگامی تقاضای شما به جریان خواهد افتاد که این فرم‌ها را کامل کرده، بررسی و ارسال کرده باشید. اکثر دانشگاه ‌ها معمولا این فرم ها را به صورت آنلاین بر روی سایت دانشگاه در دسترس متقاضیان قرار می دهند که در این حالت کار شما راحت تر خواهد شد.

  • توصیه نامه ها  (Recommendation Letters)

توصیه ‌نامه ها در پرونده ی شما بخش خیلی مهمی هستند. این توصیه ‌نامه ها معمولا باید توسط استادانی که رابطه دانشگاهی یا حرفه ای با شما داشته اند نوشته شود. دانشگاه ‌ها معمولا از شما درخواست دو یا سه توصیه نامه می کنند. برای پرکردن این توصیه‌ نامه‌ ها، آنها را به افرادی بدهید که شما را به خوبی می شناسند چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ کاری و باید اطمینان خاطر داشته باشید که آنها درباره ی شما مطالب خوبی خواهند نوشت و مهارت ‌ها و محسنات شما را یاد آوری خواهند کرد. در نامه باید به خوبی شرح دهید که فرد توصیه ‌کننده شما را چه مدت است که می شناسد، فکر می کند که قابلیت ‌های شما چیست، و شما چه شایستگی دارید که می تواند از دانشگاه مقصد پذیرش یا کمک مالی بگیرید. باید توجه داشته باشید که در توصیه نامه باید به خوبی نشان بدهید که فرد توصیه کننده از شما شناخت کافی دارد. کمیته پذیرش یا Admission Committee  مخصوصا می خواهد بداند که به چه دلیل شما برای این دانشگاه و رشته ی مورد نظرتان  مناسب هستید. این مسئله به ویژه برای متقاضیان مدرک دکترا بسیار مهم است.


دیدگاه بگذارید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz